*alt_site_homepage_image*

Stažuotė

Stažuotė
Daugiau informacijos

Jau pusę metų nedirbote pagal turimą profesiją ir sunkiai sekasi rasti darbdavį? Jums gali padėti stažuotė. Jos metu atkursite ar patobulinsite darbo įgūdžius ar profesinę kvalifikaciją.

Stažuotė gali trukti iki 6 mėnesių. Dalyviui turi būti užtikrintas stažavimasis ne mažiau kaip 20 valandų, bet ne daugiau kaip 40 valandų per savaitę.

Per visą stažuotės laikotarpį kartą per mėnesį mokama stipendija, atsižvelgiant į stažavimosi valandas.

Norite sužinoti daugiau?

Susisiekite bendruoju konsultacijų numeriu 1883 (arba +370 5 250 0883) ar el. paštu info@uzt.lt. Kviečiame atvykti ir į bet kurį klientų aptarnavimo skyrių. 

Jau pusę metų nedirbote pagal išsilavinimą, sunkiai sekasi įsidarbinti, nes darbdaviai reikalauja patirties? Jums gali padėti stažuotė!

Kas tai yra?

Stažuotė yra neatlygintinas darbo praktikos laikotarpis pas darbdavį, kurios metu pakelsite, atkursite ar patobulinsite darbo įgūdžius ar profesinę kvalifikaciją.

Kas gali dalyvauti?

Stažuotė gali būti organizuojama asmenims, kurie turi atitinkamą profesinę kvalifikaciją arba neformaliojo suaugusiųjų švietimo būdu įgytą kompetenciją, tačiau ne mažiau kaip 6 mėnesius iš eilės pagal ją nedirbo.

Kokia stažuotės trukmė?

Stažuotė gali trukti iki 6 mėnesių. Į šį laikotarpį neįskaičiuojamas laikotarpis, kai dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino stažuotė sustabdoma.

Stažuotojui turi būti užtikrintas stažavimasis ne mažiau kaip 20 valandų, bet ne daugiau kaip 40 valandų per savaitę.

Kokias išlaidas asmeniui finansuoja Užimtumo tarnyba?

Per visą stažuotės laikotarpį kartą per mėnesį mokama stipendija, atsižvelgiant į stažavimosi valandas (0,39 MMA arba 327,6 Eur).

Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino metu sustabdžius stažuotę, taip pat mokama 0,39 MMA dydžio mokymo stipendija.

Kokia sutartis sudaroma?

Trišalė stažuotės sutartis, kurioje nustatoma stažuotės trukmė, tikslas ir kitos sąlygos, sudaroma tarp:

  • Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyriaus
  • stažuotę organizuojančios įmonės, įstaigos, organizacijos ar kitos organizacinės struktūros
  • stažuotis ketinančio asmens

Su stažuote susijusių dokumentų formas galite parsisiųsti paspausdami ant dokumento pavadinimo:

  • Trišalė stažuotės sutartis (13 priedas)
  • Prašymas dėl stipendijos dydžio pasirinkimo, kelionės, apgyvendinimo, privalomojo sveikatos tikrinimo ir skiepijimo nuo užkrečiamųjų ligų išlaidų (17 priedas)
  • Lankomumo apskaitos žiniaraštis (19 priedas)

Reglamentuojantys teisės aktai:

Registracija