*alt_site_homepage_image*

Pradedant darbo paiešką

Gyvenimo aprašymas (CV) – Tavo vizitinė kortelė:

  • nurodyk tik būtiniausius dalykus – CV turi būti trumpas, aiškus, konkretus;
  • pritaikyk savo CV konkrečiam darbo pasiūlymui – pabrėžk savo kompetencijas, atsižvelgdamas į konkretaus darbdavio reikalavimus.

Motyvacinis laiškas – galimybė savo kandidatūrą padaryti labiau matomą:

  • rašydamas motyvacinį laišką, atsižvelk į darbdavio iškeltus reikalavimus. Laiškas neturi būti ilgas – savęs pristatymas, kandidato motyvacija turėtų būti išdėstyta glaustai. Svarbiausia – pagrįsti savo susidomėjimą siūloma pozicija ir įmone.
  • motyvaciniame laiške svarbu pažymėti, kuo, Tavo manymu, galėtum būti naudingas organizacijai, kaip galėtum prisidėti prie sėkmingos organizacijos veiklos ir jos tikslų siekimo.

Atmink, kad darbdaviai yra linkę pasidomėti apie būsimą kandidatą internete. Neigiamą įspūdį gali sudaryti socialiniuose tinkluose esančios Tavo nuotraukos, komentarai bei dienoraščiai.

Užimtumo tarnybos interneto svetainėje Jūs galite pasinaudoti elektroninėmis paslaugomis bet kuriuo paros metu: čia rasite ir didžiausią šalyje laisvų darbo vietų, ir ieškančiųjų darbo asmenų duomenų bazę (Darbo pasiūlymai).

Jei ketinate ieškoti darbo kitose ES/EEE šalyse ar Šveicarijoje siūlome naudotis EURES paslaugomis. EURES tai bendradarbiavimo tinklas, kurio paskirtis – užtikrinti laisvą darbuotojų judėjimą ES/EEE šalyse ir Šveicarijoje, teikiant informaciją, konsultacijas ir įdarbinimo (darbo parinkimo) paslaugas darbuotojams ir darbdaviams bei visiems piliečiams, norintiems pasinaudoti laisvo asmenų judėjimo teikiamais privalumais.

Registracija