*alt_site_homepage_image*

Patarimai darbdaviams

KAIP ĮREGISTRUOTI LAISVĄ DARBO VIETĄ?

Jeigu Jums reikalingi darbuotojai, informaciją apie Lietuvos Respublikos įmonėje (įstaigoje), ūkininko ūkyje atsiradusią laisvą darbo vietą turite pateikti Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyriui, užpildydami Laisvos darbo vietos registravimo kortelę.

Tą padaryti galite keliais būdais:

 1. Užpildykite kortelę savarankiškai Užimtumo tarnybos interneto svetainėje;
 2. Užpildykite kortelę, susitikę su Užimtumo tarnybos darbuotojais;
 3. Užpildykite Laisvų darbo vietų registracijos kortelės formą  kompiuteriu ir persiųskite ją į Užimtumo tarnybą elektroniniu paštu info@uzt.lt ar į Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyrių (pagal laisvos darbo vietos registracijos adresą) elektroniniu paštu;

 4. Paskambinkite bendruoju telefono numeriu laisvoms darbo vietoms skelbti – +370 5 250 0883 arba trumpuoju numeriu 1883 ir suteikite išsamią informaciją apie Jūsų siūlomą laisvą darbo vietą.

Užimtumo tarnybos specialistai mielai dalinasi su darbdaviais savo įžvalgomis apie sėkmingus darbo skelbimus ir kviečia atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:

 • Aiškus ir išsamus, tačiau ne per ilgas darbo pobūdžio, pareigybės aprašymas padės būsimam darbuotojui geriau suprasti siūlomo darbo funkcijas.
 • Trumpas įmonės aprašymas – gera proga išskirti privalumus, sudominti kandidatą.
 • Aiškiai pateikti profesiniai reikalavimai, papildomi sugebėjimai bei kompetencijos padės būsimam kandidatui įsivertinti savo tinkamumą užimti vieną ar kitą poziciją.
 • Manote, kad Jūsų siūloma darbo vieta tinkama studentams, neįgaliesiems, o gal esate pasiruošę priimti karo pabėgėlius? Pažymėkite tai darbo skelbime!
 • Tinkamai pasirinkta darbo vietos teritorija padeda kandidatui iš skelbimų gausos išsirinkti laisvas darbo vietas, kurios siūlo galimybę dirbti komandiruotėse (užsienyje arba Lietuvoje), nuotolyje arba pasirinkti darbo vietą tik Lietuvos teritorijoje. NAUJA! Darbo vietos nebereikia skelbti kiekvienoje savivaldybėje atskirai. Skelbimas užregistruojamas nurodant darbo vietos adresą ir pažymint savivaldybes, kuriose pageidaujate ieškoti darbuotojų.
 • Būsimiems darbuotojams svarbios papildomos naudos: darbuotojų pavėžėjimas, maitinimas, galimybė kelti kvalifikaciją ar dirbti iš namų. Būtinai pažymėkite tai darbo skelbime!
 • Išsamus ir tvarkingas darbo skelbimas – įmonės įvaizdžio detalė. Informaciją pateikite tam skirtuose laukeliuose, venkite klaidų.
 • Tikslūs darbdavio atstovo kontaktiniai duomenys bei nurodyta bendravimo forma (el. paštu, telefonu) padės vykdyti kandidatų atrankas patogiai ir priimtinu būdu.

Jeigu Jūs ieškote darbuotojų iš Europos Sąjungos valstybių ir norite pateikti laisvas darbo vietas EURES duomenų bazėje, prašome kreiptis į EURES specialistus Užimtumo tarnybos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio klientų aptarnavimo departamentuose. EURES specialistai padės pasirinkti tinkamus darbuotojus pagal gyvenimo aprašymą (CV) iš EURES duomenų bazės, paskelbti laisvas darbo vietas, į kurias norite įdarbinti ES piliečius.

Informaciją apie galimybes įdarbinti ES/EEE valstybių piliečius, kaip paskelbti laisvą darbo vietą Europos mobilumo portalo laisvų darbo vietų duomenų bazėje, kaip ieškoti tinkamo darbuotojo CV duomenų bazėje, rasite Europos darbo mobilumo portale arba ją suteiks EURES specialistai.

Registracija