Šiaulių regione vienijamos pajėgos naujų projektų tikslams pasiekti
Liepos 1 d. startavę Europos Sąjungos (ES) finansuojami projektai reikšmingai prisidės prie darbo rinkos pasiūlos ir paklausos suderinamumo. Visgi klausimų ir pastebėjimų netrūksta, todėl praėjusią savaitę Šiaulių klientų aptarnavimo departamentas organizavo susitikimą-diskusiją „Parama mokymuisi – pokyčiai ir galimybės“.
Sveikindamas susirinkusius svečius Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktorius Raimondas Šukys atkreipė dėmesį, kad su naujais projektais ateina ir nauji įsipareigojimai: Užimtumo tarnybai, mokymo teikėjams bei darbdaviams.
„Vien Šiaulių klientų aptarnavimo departamento skyriams per visą projektų įgyvendinimo laikotarpį skirta daugiau nei 25 milijonai eurų. Šiandien norime išgirsti verslo atstovų įžvalgas, kokių profesijų trūksta Šiaurės Lietuvos regionui? Kokia yra mokymo teikėjų galimybė šį trūkumą mažinti? Tik taip galėsime užtikrinti darbuotojų pasiūlos ir paklausos suderinamumą“, – sakė R.Šukys.
Nuo liepos 1 d. Užimtumo tarnyba pradėjo įgyvendinti 4 naujus ES finansuojamus projektus:
- „KarjerON“ – skirtą jaunimui;
- „Kita stotelė – darbas“ – skirtą daugeliui tikslinių grupių;
- „Kryptis – ateitis“ – skirtą įgyti aukštą pridėtinę vertę kuriančias kvalifikacijas ir kompetencijas tiek darbo ieškantiems, tiek dirbantiems žmonėms;
- „Parama karo pabėgėliams iš Ukrainos“ – skirtą išmokti valstybinės kalbos kitataučiams.
Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Šiaulių pramoninkų asociacijos atstovai išsakė darbdavių lūkesčius. Profesinio mokymo tiekėjai pasakojo, ką gali pasiūlyti jau dabar.
„Sparčiai tobulėjančios technologijos ir dirbtinis intelektas keičia darbo procesus, todėl darbdaviams nuolat reikalingi kvalifikuoti darbuotojai“, – kalbėjo Šiaulių pramoninkų asociacijos prezidentas Žydrūnas Grinius.
Programuotojai, inžinieriai, elektrikai, gamybos meistrai – tai profesijos, kurių atstovų Šiaulių regione trūksta jau ne vienerius metus, todėl asociacijos prezidentas dar kartą kreipėsi į mokymo teikėjus ir paragino į tai atsižvelgti kuriant ir tvirtinant naujas mokymo programas.
Mokymo teikėjai tvirtino, kad jų mokymo bazės yra stiprios, mokinius ruošia kompetentingi specialistai, tačiau paruošti naujas mokymo programas užtrunka. Visgi profesinis mokymas išgyvena pakilimo laikotarpį. Tai rodo rekordinis šių metų mokinių skaičius, kurie pasirinko mokytis ir įgyti profesijas profesinėse mokyklose.
Užimtumo tarnybos atstovai dar kartą priminė apie aukštą pridėtinę vertę kuriančias kvalifikacijas ir kompetencijas. Renginio metu buvo pasidžiaugta, kad praėjusių metų gruodį Šiaulių regione mokymo įstaigos buvo patvirtinusius 8 mokymo programas, kuriančias aukštą pridėtinę vertę. O dabar tokių programų yra jau 22.