*alt_site_homepage_image*

Kūrybiškumą sociologė atskleidžia ir kompiuterio ekrane

2024-02-09
Kūrybiškumą sociologė atskleidžia ir kompiuterio ekrane

Išbandyti skirtingų sričių profesijas Gabrielei Žlibinaitei ambicijų netrūko, nes tik taip ji galėjo neatsilikti nuo sparčiai besikeičiančios darbo rinkos poreikių. Dar nė trisdešimties nesulaukusi mergina sociologijos studijas papildė žurnalistika, rinkodara, komunikacija, o neseniai baigė aukštą pridėtinę vertę kuriančią grafinio dizaino programą.

Pokalbio metu mergina drąsiai atskleidė paslaptis, kaip meninės prigimties gebėjimus papildyti matematiniais, skaitmeniniais, o svarbiausia – tą daryti sėkmingai.

„Dailės mokyklą Mažeikiuose užbaigiau grafikos dizaino darbu popieriuje, o dabar grįžau prie to paties, bet jau skaitmeninėje erdvėje. O po mokyklos mano tikslas buvo studijuoti Vilniaus universitete, nesvarbu ką. Močiutė užsiminė apie sociologiją, kuri tuomet pasirodė visai įdomi, todėl ir atsidūriau sostinėje“, – neįprasta profesijos pasirinkimo istorija dalijosi mergina.

Visgi atkakliai žemaitei pavyko prisijaukinti studijas, kurios baigėsi po šešerių metų. Gabrielė dabar jau atvirai sako, kad ilgai lauktas magistro diplomas jau kelerius metus dulka stalčiuje. Bet universitetas padėjo prisiminti gebėjimus, kurie pamažu tampa reta savybe – rašyti ir tai daryti be klaidų. 

Dar studijuodama ji susirado darbą komunikacijos srityje, baigė žurnalistikos kursus. Ne vieną straipsnį vėliau keitė interneto platformose susisiekusių klientų užsakymai: G.Žlibinaitė ryžosi dirbti ir savarankiškai, su individualios veiklos pažyma. 

Pastaruosius pokyčius merginos gyvenime lėmė ir žemiškos aplinkybės – save vadinanti meilės emigrante ji įsikūrė Klaipėdoje. Su drauge čia ketino įkurti ir komunikacijos agentūrą, bet vėliau šią mintį atidėjo, nes suprato, jog verslas gali sugriauti jų draugystę. Kaip pasakoja Gabrielė, matyt, tuomet ir atėjo laikas išpildyti daugybę metų lydėjusią svajonę. 

„Kai jau esi suaugęs žmogus ir turi šiokių tokių atsakomybių, ne visada gali sau leisti 3-4 metus studijuoti kolegijose arba universitetuose. Užimtumo tarnyba pasiūlė ir finansavo tik 2 mėnesius trukusius grafinio dizaino kursus „Baltijos technologijų institute“, kurie buvo tokie „wow“, kad prabėgo kaip viena savaitė“, – pakiliai pasakojo grafikos dizainerė.

Žinoma, svajojantiems apie bet kokios aukštą pridėtinę vertę kuriančios profesijos įgijimą Gabrielė suskuba priminti: „Nuo ryto iki vėlyvo vakaro kasdien teks mokytis, atlikti sudėtingas praktines užduotis, bet jei nori kažko pasiekti ir tikrai išmokti, turi ir padirbėti. Net mažiau skaitmeninių įgūdžių turinčiam žmogui dėstytoja Sandra padėjo kursus baigti sėkmingai, jei jam nestigo motyvacijos ir užsispyrimo.“ 

Šiuo metu Gabrielė – laisvai samdoma jaunesnioji grafikos dizainerė, nepamirštanti ir kūrybinio rašymo ar komunikacinių projektų. Ir, tikėtina, kad po mėnesio kito  savo paslaugas tautiečiams ji teiks iš Norvegijos, į kurią išvyks su draugu. Skaitmeninės srities profesija užtikrino galimybę dirbti nuotoliu iš bet kurio pasaulio krašto, nenutolstant nuo gimtinės. 

Kūrybinis darbas reikalauja kitokio poilsio, todėl kikbokso treniruočių salėje Gabrielė atrado tobulą gyvenimo balanso receptą. Tiesa, atvykusi į Klaipėdą ji daugiausia dėmesio skyrė pažinčiai su miestu ir Baltija, kuri vis dar nepabodo.

Registracija