Klientus Kuršėnuose labiausiai domino parama verslo kūrimui

Norintiems dirbti – darbo pasiūlymai, ketinantiems persikvalifikuoti – mokymo programos, planuojantiems dirbti savarankiškai – informacija apie verslo kūrimą. Tokias skirtingas galimybes Užimtumo tarnyba pasiūlė klientams. Visgi informacija apie paramą verslui kurti sulaukė didžiausio susidomėjimo.
Kuršėnų Vytauto Vitkausko viešojoje bibliotekoje į renginį „Judėk savo tikslo link“ susirinkę dalyviai turėjo galimybę 4 atskirose erdvėse bendrauti su darbdaviais, mokymo teikėjais, socialiniais partneriais ir verslo ekspertais.
Renginys sudomino daugiau nei 120 dalyvių: daugiau nei 50 darbo ieškančių žmonių, 11 darbdavių, 10 socialinių partnerių, 3 mokymo įstaigų atstovų, Šiaulių rajono savivaldybės vadovų, Kuršėnų miesto ir kaimiškosios seniūnijų seniūnų. Kai kurie atvyko ir be kvietimų, nes tikėjosi greičiau rasti darbą.
„Pagrindinis Užimtumo tarnybos tikslas – tarpininkauti tarp žmogaus ir darbdavio, tačiau šiandieninė situacija rodo, kad klientams reikia prisitaikyti prie besikeičiančios darbo rinkos – persikvalifikuoti ar šalinti kliūtis užimtumui. Stiprus tarpinstituciniu bendradarbiavimu paremtas paslaugų teikimas padeda pasiekti didelių pokyčių, jei to nori pats žmogus“, – sakė Šiaulių m. 1-ojo skyriaus vedėja Irena Vaikutienė.
Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Eimantas Kirkutis linkėjo laiką bibliotekoje praleisti prasmingai ir rasti savo kelią: nuo įsidarbinimo ar profesijos įgijimo iki savo verslo kūrimo.
Anot I.Vaikutienės, tokia ir buvo renginio „Judėk savo tikslo link“ koncepcija – parodyti kuo įvairesnes užimtumo formas ir galimybes.
Viena iš erdvių buvo skirta darbdaviams. Dalyviai galėjo rinktis iš kvalifikuotų ir nekvalifikuotų darbo pasiūlymų: personalo, pardavimo vadybininkų, gamybos operatorių, įvairaus profilio statybininkų, virėjų, vairuotojų ir kitų darbo pasiūlymų. Didžioji dalis darbdavių biblioteką paliko atsirinkę sau tinkamus kandidatus. Vienas iš darbdavių net prisipažino, kad buvo skeptiškos nuomonės apie tokio formato renginius, bet po susitikimo buvo nustebintas, nes rado tinkamą darbuotoją.
Socialiniams partneriams skirtoje erdvėje apie teikiamas paslaugas susirinkusiesiems pasakojo Šiaulių rajono savivaldybėje veikiančios organizacijos – Socialinės paramos skyriaus atstovai, Socialinių paslaugų centras, Atviras Šiaulių jaunimo centras.
Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinės darbo inspekcijos atstovai dalyvius konsultavo darbo teisės bei mokesčių klausimais, pristatė saugaus darbo sąlygas, galimas darbo sutarčių formas.
Profesinio mokymo tiekėjai – Šiaulių technologijų ir mokymo centras, UAB „Takoskyra“, UAB „YVAS“ pasakojo apie galimybės įgyti norimą profesiją ar persikvalifikuoti.
Didžiausio susidomėjimo sulaukė verslumo erdvė, kur konsultavo Šiaulių rajono savivaldybės Ekonomikos ir verslo plėtros, Šiaulių rajono savivaldybės turizmo ir verslo informacijos centro bei Užimtumo tarnybos atstovai. Lankytojai išsinešė aiškias gaires, kaip pradėti verslą.
Primename, kad Užimtumo tarnyba jau priima paraiškas dėl paramos verslui kūrimo. Finansinę paramą gaus tie pradedantieji verslininkai, kurių veikla bus orientuota į skaitmeninės ir žaliosios transformacijos tikslus, skatins žiedinę ekonomiką ir (ar) mažins COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) poveikį.
Paraiškos bus priimamos nuo birželio 29 d. iki liepos 28 d. tik per administracinių ir viešųjų paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai“.
Paraiškoje vienos planuojamos darbo vietos subsidijos dydis negali viršyti 31,00 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos dydžių sumos (šiuo metu iki 26040 eurų).