*alt_site_homepage_image*

Sezoninio darbo pasiūlymai Europoje – jau balandžio 4 dieną

2024-03-19
Sezoninio darbo pasiūlymai Europoje – jau balandžio 4 dieną

Galimybė laisvai judėti po visą žemyną leidžia rinktis ir sezoninio darbo pasiūlymus bet kurioje šalyje. Lietuvos ir kitų šalių darbdaviai vis aktyviau naudojasi nemokama darbuotojų paieškos platforma, kurioje viešinamos laisvos darbo vietos ES/EEE šalyse narėse bei Šveicarijoje.

Norinčius išbandyti sezoninį darbą kitoje šalyje, EURES komanda Lietuvoje kviečia prisijungti prie nuotolinio renginio „Rask sezoninį darbą Europoje!“ (angl. „Find your seasonal job in Europe!“) ir užsiregistruoti jau dabar. Jis vyks anglų kalba Europos darbo dienų platformoje balandžio 4 dieną, nuo 14.00 iki 16.00 val.

Šiuo metu Europos darbo dienų platformoje jau yra paskelbta daugiau nei 50 laisvų darbo vietų įvairiose valstybėse. Į jas gali pretenduoti viešbučių/restoranų darbuotojai, registratoriai, animatoriai, padavėjai, barmenai, virėjai, virtuvės šefai, picų kepėjai, žemės ūkio darbuotojai ir kiti. Nuolat atnaujinami darbo pasiūlymai skelbiami čia.

„Sezoninis darbas yra svarbus ES ekonomikai, ypač ūkininkavimo, turizmo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų bei statybos sektoriams. Kiekvienais metais beveik 850 tūkst. ES piliečių kraustosi į kitą valstybę narę padirbėti. Nuotolinių darbo mugių organizavimo platforma naudojamės ne pirmą kartą, suteikdami galimybę užmegzti ryšius darbdaviams ir darbo ieškantiems asmenims“, – sakė EURES nacionalinio koordinavimo skyriaus vedėja Agnė Peciukevičienė.

Praėjusiais metais sezoninio darbo pasiūlymų renginyje daugiau nei 20 įmonių iš įvairių EURES tinklo šalių narių pateikė 75 laisvas darbo vietas, kuriose siūlyta įsidarbinti daugiau nei 2 tūkst. darbuotojų. Į renginį užsiregistravo 997 darbo ieškantys žmonės, kurie galėjo pateikti savo CV, tiesiogiai dalyvauti darbo pokalbiuose ir klausytis pranešimų.

A.Peciukevičienė atkreipė dėmesį, kad sezoninis darbas yra puikus būdas ne tik užsidirbti, bet ir įgauti naujų įgūdžių, praleisti laiką užsienyje be ilgalaikio įsipareigojimo.

Jei sezoninio pobūdžio darbai yra įdomūs gyventojams, tačiau kyla sunkumų dėl registracijos anglų kalba, EURES Lietuva komanda pasirengusi padėti kiekvienam besikreipiančiam klientui. Taip pat, jei reikalinga išsamesnė informacija, konsultantai atsakys į visus klausimus (eures@uzt.lt) ir padės šia galimybe susidomėjusiems klientams.

Registracija