*alt_site_homepage_image*

Po motinystės atostogų – galimybė įkurti nuosavą verslą

2023-06-27
Po motinystės atostogų – galimybė įkurti nuosavą verslą

Grįžimas į darbo rinką po motinystės atostogų vienoms moterims tampa iššūkiu, kitoms – nauja galimybe. Pasikeitusi įprastinė veikla, nauji įsipareigojimai šeimai, atotrūkis nuo samdomo darbo – tai daugybę mamų verčia atidėti planus pradėti dirbti savarankiškai. Užimtumo tarnyba birželio pabaigoje skelbs paraiškų dėl paramos verslui kurti (PVK) atrankos konkursą, kuris ir joms gali padėti įgyvendinti seniai atidėliotus sumanymus.

Užimtumo tarnyba su socialiniais partneriais vis dažniau rengia verslumo dirbtuves moterims. Pagalba telkiama į individualių paslaugų teikimą, išgryninant kiekvienos klientės poreikius ar šalinant kliūtis užimtumui.

Jau yra projektų, skirtų mamoms, galinčioms grįžti į darbo rinką po motinystės atostogų - viena tokių iniciatyvų surengta uostamiestyje. Šiuo metu Užimtumo tarnybos atvejo vadybininkų komandą koordinuojanti Inga Nomeikienė ir Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologė Lijana Petreikienė tik po 6 savaičių intensyvaus darbo išgirdo apie konkrečius kiekvienos iš 8 mamų planus.

Didžiausias dėmesys projekte buvo skiriamas karjeros specialisto, grupinėms ir individualioms psichologinėms konsultacijoms, gyvenimo aprašymo parengimui, darbo pokalbių imitacijoms ir net relaksacijos pratimams.

„Motinos aukoja darbą dėl šeimos, turi mažiau ambicijų kilti karjeros laiptais ir šias priežastis dažniausiai nulemia jų pačių savivertės sumažėjimas. Darbdaviai taip pat dvejoja, ar verta rinktis tokias kandidates, nes vaikų ligos gali pakenkti produktyvumui. Verslas gali būti puiki alternatyva, nes darbo grafiką ir sąlygas susikurs pačios moterys“, – sakė projekto koordinatorė Inga Nomeikienė.

Didžiausios problemos, išryškėjusios per 6 savaites siejosi su individualia patirtimi. Pavyzdžiui, aukštąjį išsilavinimą turinti mama, pripažino, kad pamiršo domėtis kitomis temomis, nes viskas sukasi apie vaikus.

Kitai, visą laiką iki šiol dirbusiai mamai, vaiko gimimas buvo tam tikrai krizė, nors dabar ji planuoja atnaujinti profesinius įgūdžius ir susirasti darbą. Su panašia problema susidūrė dar viena projekto mama: anksčiau baigti dizaino mokymai reikalauja naujų žinių, todėl ji savo lėšomis mokysis papildomai. Jos neatmeta galimybės ir dirbti savarankiškai.

„Ši moterų grupė ne tik išgyvena motinystės rūpesčius, bet susiduria su didžiausiu iššūkiu – grįžimu į darbo rinką. Į projektą moterys atsinešė savivertės, nerimo, neapibrėžtumo, atsakomybės, liūdesio, dvejonių jausmus. Išėjo – turėdamos konkrečius planus“, – mintimis dalijosi Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologė Lijana Petreikienė.

Paraiškos PVK subsidijai gauti galės būti teikiamos tik per administracinių ir viešųjų paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai“. Bus finansuojami tik tokie projektai, kurie padės įgyvendinti skaitmeninės ir žaliosios transformacijos tikslus, skatins žiedinę ekonomiką ar mažins COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) poveikį.

Vienos planuojamos darbo vietos subsidijos dydis negalės viršyti  Vyriausybės patvirtintos 31 minimaliosios mėnesinės algos dydžių sumos (šiuo metu iki 26040 eurų).

Registracija