*alt_site_homepage_image*

Apie prekybos žmonėmis formas ir pavojus – renginiuose klientams

2022-12-05
Apie prekybos žmonėmis formas ir pavojus – renginiuose klientams

Šiemet minimas Europos Tarybos konvencijos dėl veiksmų prieš prekybą žmonėmis ratifikavimo dešimtmetis. Šiaulių klientų aptarnavimo departamento atstovai du mėnesius – spalį ir lapkritį organizavo 7 renginius, kuriuose dalyvavo 266 klientai.

Radviliškyje, Kelmėje, Akmenėje, Joniškyje, Kėdainiuose, Telšiuose ir Šiauliuose Užimtumo tarnybos klientai informaciniuose renginiuose sužinojo, kas yra prekyba žmonėmis. Apie galimas prekybos žmonėmis grėsmes, būdus ir išnaudojimo formas susirinkusiems pasakojo socialiniai partneriai – tai Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro atstovai bei  policijos pareigūnai.

Sunki materialinė padėtis, darbo neturėjimas, socialinių įgūdžių ar gyvenimiškos patirties trūkumas dažniausiai lemia, kad žmonės tampa prekybos žmonėmis aukomis. 

Egzistuoja daugybė prekybos žmonėmis formų. Jos nuolat kinta, atsiranda vis naujų grėsmių ir priemonių, prisidedančių prie žmonių išnaudojimo pačiais įvairiausiais tikslais. Bet kuris darbas, kurį asmuo dirba ne savo laisva valia ar pasirinkimu, o yra verčiamas, naudojant fizinį smurtą, grasinimus, pasinaudojant asmens pažeidžiamumu ar priklausomumu, gali būti laikomas išnaudojimu priverstiniam darbui.

Apie prekybą žmonėmis vieniems kalbėti gana sudėtinga, todėl renginiuose apie tokį žmonių išnaudojimą Užimtumo tarnybos klientams pasakoja socialiniai partneriai, geriausiai išmanantys asmenų verbavimo formas, būdus, kaip tai atpažinti bei apsisaugoti.

Registracija