PRISIJUNGTI   REGISTRACIJA      EN RU   
Virtualiame renginyje – apie nepilnamečių darbą vasaros metu

Virtualiame renginyje – apie nepilnamečių darbą vasaros metu

Moksleiviai jau kovo mėnesį pradeda domėtis įsidarbinimo galimybėmis vasaros sezonui. Darbas vasarą – puikus būdas užsidirbti pinigų, būti nepriklausomam, įgyti praktinės patirties ar rasti laisvalaikio užsiėmimą.

Šiuo klausimu mokiniams nuolat pataria jaunimo darbo centrų konsultantai – individualiai arba kviesdami į nuotoliniu būdu organizuojamus renginius. Besibaigiant kovui, tokį renginį Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro kvietimu organizavo ir Šiaulių jaunimo darbo centras.

Užsiėmimas sulaukė didelio susidomėjimo: virtualioje erdvėje susitiko per 150 dalyvių iš visos Lietuvos. Tai 8–11 klasių mokiniai, jų tėvai ir mokytojai. Jaunimo darbo centro atstovas jiems pristatė šalies įstatymuose numatytas sąlygas dirbti nepilnamečiams, Užimtumo tarnybos darbo paieškos portalą. Tai pat buvo aptartos darbo paieškos strategijos bei pristatytos galimybės jaunuoliams nuo 14 metų įsigyti verslo liudijimą.

Užsiėmimo dalyviai buvo itin aktyvūs – užduota daugiau nei 40 klausimų nepilnamečių įsidarbinimo tema: klausta apie darbo grafiką, jo derinimą, poilsio dienas. Jaunuolius taip pat domino CV kūrimas neturint darbo patirties ir kt.

Jaunimo darbo centrų konsultantai pastebi, kad įdarbinant nepilnamečius asmenis pritrūksta didesnio darbdavių aktyvumo. Tiesioginis jaunuolio kreipimasis į pageidaujamus darbdavius – vis dar išlieka efektyviausias darbo paieškos būdas. Be abejonės, vien kreiptis neužtenka – labai svarbu tinkamai pasiruošti pokalbiui ir pasitikėti savimi.

Darbas (net jei jis sezoninis) jaunam žmogui padeda formuoti pagrindines vertybes. Tikėtina, kad darbo patirties turintis moksleivis ateityje darbui skirs daugiau dėmesio, didės jo motyvacija, pasitikėjimas savimi. Taip pat anksčiau formuosis suvokimas apie discipliną ir darbo organizavimą.

Tiesa, jei įsidarbinti vis dėlto nepavyko – nuliūsti neverta. Jaunuoliams rekomenduojame nepamiršti apie savanorystės galimybes. Tai puiki alternatyva tobulėti ir ugdyti kompetencijas. Kaip atlygį už savanorišką darbą žmogus gauna žinias, susikuria bendraminčių ratą, įgyja patirties, užmezga naudingus ryšius, plečia pasaulėžiūrą.

——-

Primename, kad įvairiuose šalies miestuose įsikūrę jaunimo darbo centrai moksleivius kviečia dalyvauti virtualiuose renginiuose. Jų tematika įvairi:

  • užsiėmimuose pristatomos darbo vasaros metu galimybės, paklausios profesijos, darbdavių keliami reikalavimai, darbo sutarčių sudarymas, darbuotojo teisės ir pareigos, asmenų iki 18 metų įdarbinimo tvarka, savanorystės reikšmė, nauda ir galimybės;
  • organizuojami seminarai apie efektyvią darbo paiešką, darbo paieškos būdus, darbo pokalbio niuansus, įsidarbinimo dokumentų rengimą;
  • vyksta profesinio informavimo užsiėmimai apie pirmojo darbo svarbą ir įtaką tolesnei karjerai.

Susidomėjote? Moksleivius ar jų mokytojus kviečiame susisiekti su jaunimo darbo centrų specialistais ir suderinti konsultacijos ar renginio laiką šiais kontaktais.

Close Menu