PRISIJUNGTI   REGISTRACIJA      EN RU   
Projektas Stasiui suteikė pasitikėjimo savo jėgomis

Projektas Stasiui suteikė pasitikėjimo savo jėgomis

Stasys Antonenkovas Užimtumo tarnyboje užsiregistravo praėjusių metų spalį. Jaunam vyrui, grįžusiam iš užsienio, prisitaikyti Lietuvos darbo rinkoje buvo sunku, tačiau pasilikti Lietuvoje paskatino šeiminės aplinkybės: „Pastaruosius dvejus metus dirbau užsienyje, o grįžęs namo sužinojau, kad žmona laukiasi kūdikio, tad norėjosi būti arčiau namų“, – pasakoja Stasys.

Statybų verslas, kuriame jaunas vyras įgijo patirties, buvo fiziškai sunkus, vargino. Jaunas vyras savo gyvenime norėjo kažką pakeisti, bet tam reikėjo atrasti tinkamą kelią, vidinių jėgų. Užimtumo tarnybos projektas „Jaunimo socialinių kompetencijų didinimas“ padėjo Stasiui pakeisti gyvenimo būdą, ieškoti savirealizacijos galimybių Lietuvoje.

„Dažnai galvodavau apie profesinės veiklos permainas, bet ryžtis kažką keisti gyvenime visada yra sunku. Pradėjau domėtis, rinkti informaciją internete. Ir štai – pastebėjau skelbimą Užimtumo tarnybos Plungės klientų aptarnavimo skyriuje. Nors su šeima gyvenu Vydmantuose (Kretingos r.), nė nedvejodamas atvykau į Plungę. Čia sutikau malonią įdarbinimo konsultantę Vaidą Rušinskienę, kuri mane nukreipė į projekto veiklas“, – savo patirtimi dalijasi Stasys.

Projektas „Jaunimo socialinių kompetencijų didinimas“ Stasiui suteikė daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, padėjo išdrįsti išbandyti tai, apie ką tik pasvajodavo. „Paskaitose susipažinau su skirtingais žmonėmis, kurie pasakojo apie savo gyvenimo būdą, dalijosi mintimis, pastebėjimais. Pamačiau, kaip žmonės skirtingai reaguoja į tuos pačius dalykus: vieniems – jie mažytės, nereikšmingos smulkmenos, kitiems – didžiulis iššūkis, krizė ar bėda. Pagrindinis mano atradimas – suvokimas, kad reikia stebėti save, savo mintis, analizuoti savo gyvenimą, nebijoti išsikelti tikslus, jų siekti. Išmokau laisviau bendrauti, neužsisklęsti savyje, dabar gebu laisviau reikšti savo nuomonę, mintis. Taip jautriai nebereaguoju į tai, apie ką kalba aplinkiniai, esu atsparesnis kritikai. Tiesiog einu savo gyvenimo keliu“, – sako Stasys.

Šiandien Stasys dirba sunkiasvorės transporto priemonės vairuotoju. Ir nors jaunas vyras pirmuoju bandymu išlaikė C ir CE kategorijų vairuotojo pažymėjimą, pati darbo paieška nebuvo tokia lengva: „Kreipiausi į daugelį verslininkų, daug skambinau, sekiau skelbimus. Teko išgirsti nemažai neigiamų atsakymų – natūralu, kad darbdaviai baiminosi įdarbinti vairuotoją be patirties. Laimei, likimas suvedė su vienu Kretingos ūkininku“, –  pasakoja Stasys.  

Stasys jaunimui pataria pirmiausia suvokti, kad darbo į namus niekas neatneš. Reikia įdėti nemažai pastangų, kad jį gautum – eiti, daryti, skambinti, kalbėtis. „Nepaisant to, kad gausite ir neigiamų atsakymų, linkiu nenuvertinti savęs, judėti į priekį, ieškoti galimybių realizuoti save. Kiekviena pastanga, įdirbis ar patirtis gyvenime yra vertinga. Tikėkite savimi, dalyvaukite projektuose, bendraukite su žmonėmis ir jums tikrai gyvenime pasiseks“, – darbo ieškantiems jaunuoliams linki Stasys.

Close Menu