PRISIJUNGTI   REGISTRACIJA      EN RU   
Registracija Užimtumo tarnyboje – daugiau nei darbo paieškos

Registracija Užimtumo tarnyboje – daugiau nei darbo paieškos

„Jaunimo socialinių kompetencijų didinimas“ – taip vadinasi Užimtumo tarnybos visoje šalyje įgyvendinamas projektas, kuriuo susidomėjo ir darbo ieškanti Aurelija.

Kai Druskininkuose gyvenanti mergina kreipėsi į Užimtumo tarnybą, jai buvo suteikta galimybė dalyvauti šiame projekte. Pasiūlymas nenuvylė: kiekvienas užsiėmimas Aurelijai pasirodė labai vertingas. Ir nors su jaunimu dirbantys specialistai negali atsakyti į itin individualius klausimus – „Ką jaunuoliui veikti gyvenime?“ ar „Kuo būti?“ – tačiau, merginos teigimu, kiekvienu žaidimu, išmintinga fraze, užduodamais klausimais, kuriuos reikia atsakyti tik sau, klientas yra priartinamas prie teisingo gyvenimo kelio. 

Aurelija suprato, kad ji nebenori tiesiog įsidarbinti. Ji ėmė ieškoti tokio darbo, į kurį atėjus nesinorėtų išeiti net pasibaigus oficialioms valandoms. Tiek padedama Užimtumo tarnybos konsultantės, tiek pati savarankiškai, Aurelija pradėjo darbo paieškas.

Galiausiai, peržiūrėjusi net 490 skelbimų, tokį darbą rado: „Gyvenime viskas vyksta dėl kažkokios priežasties ir mane vis dar stebina, kad tokie nedideli kasdieniai įvykiai, sutapimai atveria tokias dideles, netikėtas galimybes. Jas mums reikia tik pamatyti ir išdrįsti pasinaudoti. Mano atveju, tinkamu metu peržiūrėjau Užimtumo tarnybos skelbiamus darbo pasiūlymus ir radau tobulą darbą sau“, – sako mergina.

Aurelija įsidarbino restauratoriaus padėjėja. Nuo pat pirmos dienos ji suprato, kad šio darbo patirtis, žinios, tobulėjimo galimybės yra neįkainojamos.

Gerų žodžių projekto dalyvė negailėjo ir Užimtumo tarnybos specialistams: „Noriu jums padėkoti už labai svarbų ir reikalingą darbą, už indėlį į mūsų, jaunuolių gerovę. Sėkmės visuose projektuose! Tikiu, kad padedate daugeliui žmonių savo paskaitomis apie tokius žemiškus dalykus kaip savęs pažinimas, nerimo / emocijų valdymas, pasitikėjimas savimi, motyvacija ir kt., kurie reikalingi kasdien, jei norima gyventi laimingai“, – kalbėjo Aurelija.

Vienas projektas – daug galimybių

Projekto veiklos pradedamos įvadiniais susitikimais, kurių metu ugdomi dalyvių bendravimo, bendradarbiavimo, darbo grupėse įgūdžiai, aptariami jų lūkesčiai, karjeros planai ir trukdžiai, neleidžiantys įgyti profesinės kvalifikacijos, persikvalifikuoti bei įsilieti į darbo rinką. Konsultavimo grupėse užsiėmimuose įvertinama jaunuolių motyvacija bei pasitikėjimas savimi.

Jaunuoliams taip pat organizuojami susitikimai su įmonių, švietimo įstaigų darbuotojais, per kuriuos supažindinama su švietimo sistemos galimybėmis ir samdomu darbu.

Apibendrinamieji užsiėmimai skirti įsivertinti save, pakartoti įgytas žinias ir įgūdžius. Su dalyviais taip pat aptariami jų planai po projekto – darbų paieška, mokymosi planas ir pan.

Vis daugiau veiklų persikeliant į virtualią erdvę, itin svarbus tampa tinkamo įvaizdžio elektroninėje erdvėje kūrimas. Šiais klausimais jaunuoliams pataria karjeros konsultantai. Taip pat teikiamos ir psichologų paslaugos: užsėmimo grupėms metu aptariami asmeniniai pilnaverčio gyvenimo komponentai, kritinio ir kūrybinio mąstymo taikymas darbe, saviraiškos stiprinimas, emocinis intelektas. Psichologai taip pat teikia individualias konsultacijas, skirtas asmenybės bruožams, darbiniams gebėjimams ir profesiniams interesams identifikuoti.

Teisininkai jaunuolius supažindina su darbo teisiniais santykiais: darbo sutartimi, ikisutartiniais santykiais, darbdavio ir darbuotojo teisėmis bei pareigomis, iš to kylančia atsakomybe pagal Darbo kodeksą. Taip pat aptariami individualios veiklos teisiniai aspektai ir veiklos būdai, nagrinėjami įmonių steigimo ir tinkamumo pasirinktai veiklai klausimai.

Susidomėjai? Pasitikrink, ar gali dalyvauti!

Tu turi:

  • atitikti numatytą amžiaus grupę – t. y. būti 16–29 metų;
  • nedirbti, nesimokyti ir nedalyvauti mokymuose;
  • užsiregistruoti (jei dar nesi užsiregistravęs) Užimtumo tarnyboje;
  • išreikšti norą dalyvauti projekto veiklose savo konsultantui (dalyvavimas projekte turi būti numatytas Individualaus užimtumo veiklos plane).

Užimtumo tarnyba šio projekto veiklas įgyvendinti pradėjo 2019 m. gegužės 27 d. Tai Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamas projektas, kurio vertė – 5 099 671,00 eurų.

Close Menu