Kur ieškoti darbo?

Jeigu Jūs ieškote darbo, norite įgyti paklausių darbo rinkoje profesinių žinių, sužinoti apie padėtį darbo rinkoje – Užimtumo tarnyba pasirengusi padėti. Užimtumo tarnyboje ieškantiems darbo asmenims bus pasiūlyta platus pasirinkimas galimybių, kurios padės susirasti darbą arba padidinti gebėjimus konkuruoti darbo rinkoje.

Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyriuose sukurti atviro informavimo padaliniai, Informacijos ir konsultacijų centrai, Jaunimo darbo centrai, savarankiškos informacijos paieškos terminalai (DBAIS),  informaciniai stendai ir kt. Užimtumo tarnybos interneto svetainėje Jūs galite pasinaudoti elektroninėmis paslaugomis. Jums siūlome didžiausią šalyje laisvų darbo vietų ir ieškančiųjų darbo asmenų duomenų bazę. Darbo pasiūlymus, kurie registruojami kiekvieną dieną, Jums patogiu laiku galite peržiūrėti Užimtumo tarnybos internetinės svetainės skyriuje „Darbo paieška“. Norėdami paskelbti CV, turite registruotis tinklalapyje, gavę prisijungimo slaptažodį, suveskite darbdaviams aktualią informaciją apie save. Paskelbę internete savo CV, galėsite pasinaudoti papildomomis elektroninėmis paslaugomis.

Jeigu norite registruotis teritorinėje Užimtumo tarnyboje, kreipkitės į atviro informavimo padalinius. Užpildę ieškančio darbo asmens kortelę ir pateikę visus reikalingus dokumentus – būsite įregistruotas. Registruodamiesi Užimtumo tarnyboje, pateikite tikslius ir išsamius duomenis apie save, nurodykite savo ilgalaikius tikslus, pageidaujamus darbus. Atviras pirmasis pokalbis, darbo motyvacijos išsiaiškinimas, padeda kuo ankščiau surasti veiksmingiausias užimtumo priemones ir laiku suteikti reikalingas paslaugas.

Įsiregistravusius teritorinėje Užimtumo tarnyboje ieškančius darbo asmenis individualiai konsultuos specialistai. Jums bus pasiūlyti gebėjimų ir interesų testai, susipažinsite su paklausiomis profesijomis darbo rinkoje, profesijų aprašymais, įsidarbinimo galimybių barometru. Su Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyriaus specialistais aptarsite savo norus ir galimybes, sudarysite individualų užimtumo veiklos planą, kuriame kryptingai suplanuosite veiksmus, padėsiančius įsidarbinti, bei pasirinksite veiksmingiausius darbo paieškos būdus ir metodus.

Dalyvaudami užsiėmimuose grupėms įgysite pasitikėjimo savo jėgomis, sustiprinsite motyvaciją vėl pradėti dirbti ir įsitvirtinti darbo rinkoje. Taip pat sužinosite apie padėtį darbo rinkoje, kaip ir kur ieškoti darbo, kaip rašyti CV (gyvenimo aprašymą), kaip pasiruošti pokalbiui su darbdaviu, kas gali padėti darbo paieškoje.

Kaip rašyti CV

Gyvenimo aprašymo (CV) parengimas – labai svarbus žingsnis darbo paieškoje. Pagal Jūsų CV darbdavys susidaro pirmą įspūdį apie pretendentą į darbą. Todėl svarbu pateikti save kaip įdomų, patrauklų darbdaviui žmogų.

CV turi būti orientuotas į konkrečią darbo vietą. Jo tikslas – parodyti, kad besikreipiantis dėl darbo asmuo gali jį gerai atlikti ir gerai žino, kokie šio darbo reikalavimai. Rekomendacijų pateikti nebūtina, jei to specialiai nereikalauja darbdavys. Esant būtinybei CV galima paminėti pageidaujamą atlyginimą.

CV neturėtų būti netaisyklingų žodžių, gramatinių klaidų, pateiktų religinių ar politinių pažiūrų.

Reikia laikytis chronologijos, svarbiausių pasiekimų išdėstymo po nesvarbių, vengti ilgo aprašymo. Pateiktos žinios turi būti teisingos. Pageidautina, kad gyvenimo aprašymas būtų pateiktas viename puslapyje. Gyvenimo aprašymas turi būti atspausdintas ant labai gero balto popieriaus.

Galima išskirti šias pagrindines gyvenimo aprašymo dalis:

 • vardas, pavardė;

 • gimimo data;

 • gyvenamosios vietos adresas, telefonai, e-paštas;

 • išsilavinimas ir kvalifikacija: įrašomas mokymo įstaigos, kuriose įgytos profesinės kvalifikacijos, nurodant studijų ir mokymo programas bei profesinių kvalifikacijų pavadinimus bei diplomų įgijimo datas. Pageidautina aprašyti kvalifikacijos kėlimo kursus, kurie buvo baigti. Gauti diplomai surašomi eilės tvarka, pradedant paskutiniuoju. Rašyti apie vidurinės mokyklos baigimą nereikia, jei profesinė kvalifikacija įgyta kitoje mokslo įstaigoje

 • darbo patirtis: darbo patirtis aprašoma pradedant nuo dabarties ir baigiant praeitimi. Reikia nurodyti darbo vietas, pareigas, kokius darbus atlikote bei ko pasiekėte;
 • interesai: aprašomi pomėgiai, kurie susiję su atliekamu darbu arba vadovavimu;

 • įgūdžiai: čia rašoma apie tokius sugebėjimus, kaip užsienio kalbų mokėjimas, jų mokėjimo lygis; darbo kompiuteriu patirtis, įvardinant konkrečias programas; vairavimo teisių turėjimas ir pan.;

 • rekomendacijos: nurodomos pridedamos (jeigu jas turite) rekomendacijos. Paprastai rekomendacijos pateikiamos iš buvusių darboviečių ne daugiau kaip dviejų. Jeigu Jūs dar tik pradedate darbinę veiklą – rekomendacija gali būti iš mokymo įstaigos.

Siunčiant (pateikiant) CV darbdaviui, atkreipkite dėmesį ar darbo skelbime prašoma atsiųsti motyvacinį laišką. Jei taip – būtinai siųskite abu.

Pradėkite rašyti motyvacinį laišką nuo to, kas esate ir kodėl Jus domina būtent šis darbas. Reikia parodyti, kad Jūsų įgūdžiai, sugebėjimai bei patirtis būtent tokie, kokie reikalingi ir naudingi tame darbe.

Pageidautina aprašyti, kaip Jūs galėtumėte prisidėti prie sėkmingos įmonės (organizacijos) veiklos ir kaip įsivaizduotumėte savo karjerą šiame darbe. Nereikia kartoti to, kas parašyta CV. Motyvacinis laiškas – tai galimybė paaiškinti CV paminėtus faktus ir duoti daugiau informacijos apie save. Motyvacinis laiškas turi būti trumpas, konkretus. Patartina, kad laiškas, kaip ir CV, užimtų ne daugiau kaip vieną puslapį.

Jei darbo skelbime motyvacinio laiško neprašoma, siunčiant CV elektroniniu paštu, parašykite kreipimosi laišką, kuriame nurodykite pagrindinius motyvus, kodėl pretenduojate būtent į šią darbo vietą. Tai bus tarsi motyvacinis laiškas tik ne atskirame dokumente.

CV sukūrimas LDB interneto svetainėje

Darbo paieška Internete

Kaip savarankiškai ieškoti darbo interneto tinklalapyje?

Informacija apie laisvas darbo vietas skelbiama svetainės rubrikoje „Darbo paieška“. Laisvų darbo vietų galima ieškoti pagal jų registracijos vietą, profesiją, reikalingą išsilavinimą ir kitus parametrus, nurodytus paieškos formoje.

Kaip savarankiškai ieškoti darbo naudojantis elektroniniu paštu?

Užimtumo tarnybos interneto svetainės skiltyje „E.paslaugos“ galima užsisakyti informaciją apie naujas laisvas darbo vietas.

Užsisakius šią paslaugą, programa elektroniniu paštu naudotojui pradės siųsti pranešimus apie užklausoje nurodytų požymių laisvas darbo vietas. Ši paslauga nemokamai teikiama Užimtumo tarnybos interneto tinklalapyje registruotiems naudotojams.

Naujas naudotojas turi užpildyti anketinius duomenis. Užpildžius šią formą, nurodytu elektroninio pašto adresu bus išsiųstas laiškas su nurodytu prisijungimo prie sistemos slaptažodžiu.

Užsiregistravęs sistemoje naudotojas turi įvesti savo elektroninio pašto adresą, slaptažodį, paspausti mygtuką „Prisijungti“ ir tokiu būdu prisijungs prie sistemos.

Norint užsakyti naują žinutę, pirmiausia reikia įvesti informaciją apie reikalavimus laisvai darbo vietai, užrašyti žinutės pavadinimą ir nurodyti jos galiojimo laiką. Paspaudus mygtuką „Žiūrėti“, galima peržiūrėti užklausos rezultatus internete. Po žinutės užsakymo informacija apie naujas laisvos darbo vietas bus persiunčiama nurodytu elektroninio pašto adresu.

SUSIJĘ KLAUSIMAI:

Kur galėčiau peržiūrėti laisvas darbo vietas, skelbiamas internete, jei namuose neturiu kompiuterio? 

Kiekvienoje teritorinėje Užimtumo tarnyboje rasite informacijos paieškai internete skirtų darbo vietų.

Ką daryti, jeigu negaliu ilgai dirbti internete, bet nuolat ieškau darbo skelbimų? 

Užsisakykite pranešimus elektroniniu paštu – tada Jus dominanti informacija automatiškai bus persiunčiama elektroninio pašto žinutėmis.

Kas gali užsisakyti informaciją apie laisvas darbo vietas elektroniniu paštu?

Ši paslauga skirta visiems asmenims, ieškantiems darbo ir turintiems elektroninio pašto dėžutę.

Ar galima užsakyti informaciją apie keletą laisvų darbo vietų iš karto?

Taip, Jūs turite galimybę užsakyti informaciją elektroniniu paštu iš karto apie 5 ar daugiau skirtingų profesijų bei kitų paieškos kriterijų, pagal kuriuos pageidaujate įsidarbinti.

Kaip dažnai reikia peržiūrėti atsiųstus pranešimus apie naujai registruotas laisvas darbo vietas?

Atsiradus naujai laisvai darbo vietai, kuri atitinka Jūsų užklausos reikalavimus, gausite pranešimą su trumpa informacija apie šią darbo vietą ir nuorodą į Užimtumo tarnybos svetainę, kur pateikiamas visas darbo skelbimas. Informacija apie atitinkančius paiešką darbo skelbimus siunčiama kartą per dieną.

CV paskelbimas EURES portale

Europos užimtumo tarnybų tinklo (EURES) duomenų bazėje savo duomenis gali paskelbti ir registruoti Užimtumo tarnyboje asmenys, ir  kiti darbo ieškantys darbo.

Sukūrus darbo ieškančio asmens paskyrą EURES portale galima sukurti CV, kuris bus matomas darbdaviams visoje Europoje, taip pat galima gauti pranešimus apie naujausias Jūsų profilį atitinkančias darbo vietas.

Kas galės matyti įvestą CV EURES portale?

Su išsamiu Jūsų gyvenimo aprašymu gali susipažinti EURES specialistai ir užsiregistravę darbdaviai. Galite savo nuožiūra spręsti, kurie asmens duomenys (pavyzdžiui, pavardė, adresas ir kt.) būtų matomi kitiems vartotojams.

Ar galima pakoreguoti ir panaikinti anksčiau įvestą informaciją savo CV?

Taip, Jūs bet kada galite atlikti norimus pakeitimus savo gyvenimo aprašyme, prisijungę prie ,,Mano EURES“ ir nurodę savo vartotojo ID bei slaptažodį.

Kokį laikotarpį mano įvesta informacija bus laikoma EURES portale?

Darbo ieškantys asmenys turi reguliariai lankytis savo EURES paskyroje, jei nori, kad darbdaviai galėtų susipažinti su jų duomenimis. Jei darbo ieškantis asmuo savo paskyroje EURES portale nesilankė dvylika savaičių, ji yra užblokuojama, o po metų visiškai pašalinama iš duomenų  bazės.

Kaip ieškoti darbo Europoje?

Persikėlimas į kitą šalį yra svarbus žingsnis. Prieš pradedant ieškoti darbo svarbu suvokti, kad susirasti jį kitoje šalyje ne visada yra lengviau nei Lietuvoje. Atskiruose Europos Sąjungos (ES), Europos ekonominės erdvės (EEE) (Lichtenšteinas, Islandija, Norvegija) ir Šveicarijos regionuose įsidarbinimo galimybės yra labai skirtingos. Geriausias būdas tinkamai pasirengti – kuo daugiau sužinoti apie pasirinktą šalį, nacionalinę ir regioninę darbo rinką, kultūrinius skirtumus, gyvenimo ir darbo sąlygas.

Jei ketinate ieškoti darbo kitose ES/EEE šalyse ar Šveicarijoje siūlome naudotis EURES paslaugomis. EURES tai bendradarbiavimo tinklas, kurio paskirtis – užtikrinti laisvą darbuotojų judėjimą ES/EEE šalyse ir Šveicarijoje, teikiant informaciją, konsultacijas ir įdarbinimo (darbo parinkimo) paslaugas darbuotojams ir darbdaviams bei visiems piliečiams, norintiems pasinaudoti laisvo asmenų judėjimo teikiamais privalumais.

Visoje Europoje dirba daugiau kaip 1000 EURES specialistų, į kuriuos galite kreiptis bet kuriame darbo paieškos ir persikėlimo į kitą šalį etape. Tai kvalifikuoti specialistai, turintys profesinės patirties praktiniais, juridiniais ir administraciniais klausimais, susijusiais su geografiniu ir darbiniu mobilumu.

EURES SPECIALISTAI:

 • informuoja, konsultuoja ir pataria apie darbo galimybes, gyvenimo ir darbo sąlygas Europoje;
 • suteikia informaciją apie laisvas darbo vietas;
 • informuoja apie situaciją ES/EEE šalių darbo rinkoje, darbo užmokesčio/mokesčių dydžius ES/EEE šalyse;
 • konsultuoja kaip parengti gyvenimo aprašymą (CV);
 • suteikia informaciją apie kvalifikacijos pripažinimo procedūras, privalomas darbo sutarties sąlygas, pagalbą vertinant darbo pasiūlymą;
 • informuoja apie nedarbo išmokos eksporto galimybes į kitas ES/EEE šalis;
 • konsultuoja dėl darbo stažo patvirtinimo iš ES/EEE šalių.

Išsamią informaciją apie EURES teikiamas paslaugas, laisvas darbo vietas, gyvenimo ir darbo sąlygas ES/EEE šalyse ir Šveicarijoje rasite EURES Lietuva internetinėje svetainėje 

Darbo paieškai taip pat kviečiame naudotis Europos darbo mobilumo portalu.  Portale darbo ieškantiems asmenims siūlomos priemonės, kuriomis naudodamiesi galite:

 • susikurti savo paskyrą, kuri suteiktų galimybę pasižymėti įdomius sektorius arba šalis ir el. paštu gauti pranešimus apie atitinkamas laisvas darbo vietas;
 • parengti, išsaugoti ir internete paskelbti savo gyvenimo aprašymą viena arba keliomis kalbomis, kad jį matytų užsiregistravę darbdaviai;
 • ieškoti informacijos apie gyvenimo ir darbo sąlygas pasirinktoje šalyje;
 • ieškoti informacijos apie artimiausius renginius savo regione.

EURES paslaugos teikiamos nemokamai.

© Užimtumo tarnyba prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Biudžetinė įstaiga. Geležinio Vilko g. 3A, LT-03131, Vilnius Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190766619

Bendrasis konsultacijų numeris 1883
(+370) 5 250 0883
Faks.: (8 5) 236 0788, (8 5) 274 5883
El. paštas: info@uzt.lt, eures@uzt.lt
Cituojant būtina nurodyti šaltinį.