PRISIJUNGTI   REGISTRACIJA      EN RU   
Parama jaunai moteriai padėjo įsikurti Lietuvoje

Parama jaunai moteriai padėjo įsikurti Lietuvoje

Užimtumo tarnyba jau daugiau nei metus yra Švedijos administruojamo darbo mobilumo projekto „TMS / Tavo pirmasis EURES darbas“ partnerė. Šiuo laikotarpiu ne vienas lietuvis gavo paramą įsidarbinti užsienyje. Tačiau kur kas labiau džiugina atvejai, kai finansinė pagalba tautiečiams padeda ne išvykti iš Lietuvos, bet į ją sugrįžti.

Pasinaudojusi parama, šių metų vasarą į gimtąją šalį persikėlė ir Monika su šeima. Jauna moteris paliko mėgstamą darbą Norvegijoje bei savo ateitį susiejo su Lietuva. Sprendimui priimti prireikė kone dešimtmečio. Tačiau apie viską – nuo pradžių.      

Lietuvoje Monika mokėsi vadybos ir viešojo administravimo. Jau studijų metu, dalyvaujant „Erasmus“ programoje, prasidėjo jos pažintis su Norvegija. Vėliau moteris čia keliems mėnesiams buvo radusi laikiną darbą.

„Norvegija palieka didžiulį įspūdį, ypač jos gamta. Pati mėgstu slidinėti, keliauti po kalnus, todėl ši šalis atrodė tiesiog ideali gyventi“, – prisimena Monika.

Esminės permainos moters gyvenime įvyko prieš devynerius metus, kai ji į Norvegiją išvyko studijuoti vadovavimo tarptautiniam turizmui ir viešbučiams magistrantūroje. Netrukus Monika šioje šalyje sėkmingai įsidarbino.

Nepaisant to, ilgainiui Monika ėmė svarstyti apie galimybę gyventi gimtojoje šalyje: „Norvegijoje turėjau mėgstamą darbą – dirbau užsakymų vadybininke dideliame naftos kompanijos konferencijų centre. Vis dėlto, nugalėjo noras grįžti į Lietuvą. Visų pirma, norėjosi būti arčiau šeimos, ypač kad vaikai augtų pažinodami savo senelius. Antra, net ir gerai mokėdama kalbą, nesijaučiau ten visiškai sava“, – pasakojo Monika.

Apie programą „TMS / Tavo pirmasis EURES darbas“ moteris sužinojo atsitiktinai, naršydama tarp darbo skelbimų Lietuvoje. Iš pradžių ji nebuvo tikra, ar galės pasinaudoti šia priemone, nes jau turėjo darbo pasiūlymą „Centric IT Solutions“ įmonėje. Tačiau susisiekus su Užimtumo tarnybos EURES nacionalinio koordinavimo skyriaus specialiste Goda Maciulevičiene paaiškėjo, kad paramą gauti galima, tad teliko užpildyti reikiamas paraiškas ir išsiųsti dokumentus.

„Kraustantis iš vienos šalies į kitą, visada būna daug išlaidų, todėl papildoma finansinė parama ir Užimtumo tarnybos specialistės patarimai tikrai pravertė. Jeigu norite grįžti į Lietuvą, neabejokite ir grįžkite, viskas bus gerai“, – užsienyje gyvenančius tautiečius drąsino Monika.

„TMS / Tavo pirmasis EURES darbas“ – kas tai?

Programos „TMS / Tavo pirmasis EURES darbas“ tikslas – skatinti darbuotojus naudotis laisvo judėjimo teise, siūlant darbo ieškantiems asmenims skirtą išsamų paramos paslaugų paketą. Taip pat – remti darbdavius ir padėti jiems užpildyti darbo vietas, kurioms sunku rasti tinkamų kandidatų, darbuotojais iš ES šalių, Islandijos ar Norvegijos.

Kokia parama teikiama darbo ieškantiems žmonėms?

Asmenims nuo 18 metų gali būti teikiama kelių rūšių parama:

  • išmoka kelionei į pokalbį dėl darbo (kelionės ir apgyvendinimo išlaidos skiriamos atsižvelgiant į atstumą);
  • išmoka persikraustyti (priklauso nuo šalies, į kurią vykstama);
  • kalbos kursų išlaidos;
  • kvalifikacijų pripažinimo kompensavimas;
  • išmoka šeimai persikelti;
  • papildoma išmoka kelionei kandidatams, kurie turi specialiųjų poreikių ir (arba) yra iš ES atokiausių regionų.

Kokia parama skiriama darbdaviams?

Vienkartinę išmoką naujai įdarbinto darbuotojo integracijos programos išlaidoms padengti gali gauti mažos ir vidutinės įmonės, kuriose dirba iki 250 darbuotojų. Programoje visada turi būti numatytas mokymo komponentas, pavyzdžiui, profesinės kvalifikacijos kėlimas, kalbos mokymas ir pan.

Išsamią informaciją apie programos galimybes teikia ir dokumentus pildyti padeda EURES specialistai. Rašykite jiems el. paštu
eures@uzt.lt arba susisiekite šioje nuorodoje pateiktais kontaktais.

Close Menu