You are currently viewing Žengiame pirmą žingsnį link verslumo skatinimo Varėnoje

Žengiame pirmą žingsnį link verslumo skatinimo Varėnoje

Atnaujinta 2021-11-25

Siekiant tvaraus užimtumo kartais būtina peržengti ir šalies sienas. Varėnos ir Luko (Lenkijos) savivaldybė praėjusių metų spalį inicijavo tarptautinį projektą „Verslo tiltai: išdrįsk žengti pirmą žingsnį“. O šių metų lapkričio 23 d. Varėnos švietimo centre vykusioje diskusijoje dalyvavo ir Užimtumo tarnybos Varėnos skyriaus vedėja Loreta Butkevičienė bei šio skyriaus atvejo vadybininkė Eglė Bachovienė.

„Užimtumo tarnyba pakviesta prisijungti prie projekto, nes ne vienam klientui padėjo įsteigti darbo vietą. Bet šį kartą tarnybos vaidmuo kiek kitoks  –  motyvuoti vyresnius klientus nebijoti keisti gyvenimą, o galbūt įgyvendinti svajonę“,  –  sakė Varėnos skyriaus vedėja.

Varėnos rajone didelė problema  –  ilgalaikiai bedarbiai, kurie neranda tinkamo darbo nutolusiose kaimo vietovėse. Dalis rajono gyventojų renkasi emigraciją ar kuria ateitį didžiuosiuose šalies miestuose. Nemaža dalis tampa socialinių pašalpų gavėjais. Šį procesą skatina ne tik žinių ir motyvacijos trūkumas, bet ir žemas savivertės jausmas.

L.Butkevičienė sako, kad galimybė sukurti verslą vyresniems nei 50 metų asmenims  –  dar didesnis iššūkis. Tiek mūsų šalyje, tiek Lenkijoje yra ne viena verslumą skatinanti programa, bet apie jas per trūksta informacijos.

Varėnos skyriaus atvejo vadybininkė Eglė planuoja aktyviau dirbti su verslo kūrimu besidominčiais asmenimis: padrąsinti juos, lavinti asmenines savybes, konsultuoti ir supažindinti su galimybe dalyvauti savarankiško užimtumo rėmimo programoje.

„Sunkiausias procesas  –  sugriauti stereotipus, kad vyresnio amžiaus asmuo gali būti aktyvus darbo rinkoje. Projekto dalyviai atvirai pasakojo, kad dažnai nesulaukia palaikymo net iš šeimos narių. Tikimės prisidėti prie būsimų sėkmės istorijų“,  – teigė Varėnos skyriaus vedėja.