You are currently viewing Vilnietei įveikti sunkumus padėjo šis ryžtingas sprendimas

Vilnietei įveikti sunkumus padėjo šis ryžtingas sprendimas

Atnaujinta 2020-10-12

Vakar – videografė, rytoj – taksi automobilio vairuotoja. Taip pasikeitė vienos merginos gyvenimas po to, kai sukrėtimai darbo rinkoje paskatino ieškotis kitos apmokamos veiklos. Stefanija ryžosi išmėginti savarankiško užimtumo rėmimo priemonę keičiantiems ekonominės veiklos rūšį.

Šiemet ši priemonė darbo rinkoje jau padėjo įsitvirtinti daugiau nei 1600 žmonių. Dalis jų ėmėsi netikėtų sprendimų ir senosios veiklos pobūdį pakeitė iš esmės.

Daugiausiai žinių ir darbo patirties sostinėje gyvenanti moteris buvo įgijusi dirbdama vaizdo montažo režisiere bei vaizdo operatore. Baigusi studijas ji įsidarbino ir ketvertą metų dirbo su televizijos laidomis bei privačiais užsakymais.

Per pandemiją ir vieši, ir privatūs renginiai buvo ne kartą atšaukti. Sumažėjo filmavimo ir vaizdo montažo paslaugų paklausa. Ateitis iki šiol miglota. O užsidirbti pragyvenimui ir apmokėti sąskaitas juk reikia.

Nepaisant to, niekur nedingo poreikis jaustis finansiškai saugiai ir turėti būdą, kaip užsidirbti papildomų lėšų. Tad sudėtingu pandemijos laikotarpiu Stefanijai išeitimi tapo priemonė, skirta keičiantiems ekonominės veiklos rūšį.

Mergina dalyvavo antrajame paraiškų teikimo etape, kuriam kruopščiai rengėsi. „Atkreipiau dėmesį, kad jau per pirmą kvietimą susidomėjimas šia priemone buvo didžiulis, todėl paraiškos teikimui nusprendžiau pasiruošti iš anksto. Konsultavausi su Užimtumo tarnybos specialistais, užpildžiau dokumentą pagal www.uzt.lt pateiktą paraiškos pildymo pavyzdį. Kuomet pildymas buvo aktyvuotas, parengtą informaciją nukopijavau į originalią paraišką ir ją pateikiau. Sistema veikė sklandžiai, viską atlikau per mažiau nei 20 minučių“, – patirtimi dalijosi Stefanija.

Netrukus ji pradės vykdyti naują taksi veiklą. Stefanija neabejoja, kad šios paslaugos paklausa nedings net ir ekstremalių situacijų laikotarpiu – juk keleivių vežimo paslaugų žmonėms prireikia įvairiais atvejais.

Stefanija gavo maksimalią – 6980,50 Eur siekiančią subsidiją. Už šią sumą numatyta įsigyti lengvąjį automobilį ir planšetinį kompiuterį. Artimiausiu metu mergina bendraus su tiekėjais, kurių prašys pateikti prekių pasiūlymus, o gavusi tinkamiausius – vykdys pirkimus.

„Tikiuosi, kad ši nauja veikla ne tik man pačiai suteiks stabilesnį finansinį būvį šiuo nenuspėjamu laikotarpiu, bet ir inspiruos aplinkinius nebijoti išbandyti įvairesnių profesijų, net ir radikaliai skirtingų nuo įgyto išsilavinimo“, – karjeros iššūkius drąsiai priimti ragino Stefanija.

—————

Primename, kad SUR2 priemonės paraiškas galėjo teikti savarankiškai dirbantys asmenys, gavę Užimtumo įstatymo 5(1) straipsnyje nurodytą išmoką savarankiškai dirbančiam asmeniui bei keičiantys vykdomos ekonominės veiklos rūšį. Naują veiklą asmenys įsipareigoja vykdyti ne trumpiau nei 12 mėnesių nuo visų reikiamų dokumentų apie darbo priemonių / paslaugų / remonto darbų įsigijimą pateikimo Užimtumo tarnybai dienos.