You are currently viewing Vienijamos pajėgos kaimo gyventojų užimtumui Utenoje didinti

Vienijamos pajėgos kaimo gyventojų užimtumui Utenoje didinti

Atnaujinta 2022-01-20

Nuoseklus bendradarbiavimas su socialiniais partneriais skatina kaimo gyventojus grįžti į darbo rinką. Šią savaitę įvyko pirmoji „Darbo rinkos diena“ – susitikimas su nedirbančiais Utenos seniūnijos gyventojais. Daugiau nei 30 darbo ieškančių asmenų susitiko su rajono savivaldybės administracijos, Užimtumo tarnybos atstovais bei 4 darbdaviais – pramonės ir paslaugų sektorių įmonėmis, šiuo metu ieškančiomis įvairių pozicijų darbuotojų.  

Į susitikimą atvykę darbo ieškantieji bendravo su Užimtumo tarnybos atstovais, dalyvavo darbo pokalbiuose. Dalis jų pratęs atrankas jau nuvykę į įmones.  

Šis renginys –  bendradarbiavimo su savivalda, seniūnijomis ir darbdaviais pavyzdys. „Nuolat dalyvaujame savivaldybės sudarytų komisijų darbe. Taip pat aktyviai prisidedame prie Užimtumo didinimo programos rengimo ir įgyvendinimo“,  –  sakė Utenos skyriaus vedėja Gailutė Pakenė.

Renginyje dalyvavusi Panevėžio klientų aptarnavimo departamento direktorė Audronė Biguzienė pristatė numatomus Užimtumo įstatymo pakeitimus, kurie dar labiau paskatins kompleksinių priemonių taikymą, siekiant ilgalaikius bedarbius grąžinti į darbo rinką.

Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė pabrėžė užimtumo svarbą kiekvienam žmogui: „Grąžinant nedirbančius asmenis į darbo rinką, ypač ilgalaikius, padedame ne tik jiems, bet ir jaunajai kartai. Matydami dirbančius tėvus, ateityje jie darbą laikys vertybe“.

Utenos seniūnija – viena didžiausių rajone. Ji turi tris administracinius centrus – Pačkėnų, Biliakiemio ir Vaikutėnų. Seniūnijoje yra 64 kaimai ir 11 viensėdžių. 103 šioje teritorijoje gyvenantys asmenys Užimtumo tarnyboje registruoti bedarbio statusu. Tarp registruotų – šiek tiek daugiau vyrų (56,3 proc.). Darbo ieškančių seniūnijos gyventojų amžiaus vidurkis – 50 metų, trečdalis jų priskiriami ilgalaikių bedarbių grupei.