You are currently viewing „Verslo žiniose“ – darbo rinkos prognozės pramonės sektoriuje

„Verslo žiniose“ – darbo rinkos prognozės pramonės sektoriuje

Atnaujinta 2019-02-05

Pramonė šiemet planuoja steigti beveik 10 tūkst. naujų darbo vietų. Tačiau prognozuojama, kad apdraustųjų, taigi ir samdomų darbuotojų, 2019 m. sumažės 3,6 tūkst.

Darbdavių apklausos duomenimis, šiais metais didžiausias darbo jėgos paklausos augimas numatomas Kauno, Panevėžio, Plungės, Marijampolės, Alytaus, Jonavos ir Ukmergės savivaldybėse. Pramonei reikės elektromechanikų ir elektromonterių, technologų ir gamybos inžinierių, metalinių konstrukcijų ruošėjų ir montuotojų, suvirintojų, baldžių ir kt.

„Daugiausia naujų darbo vietų apdirbamoji gamyba šiemet sukurs medienos apdirbimo įrenginių operatoriams, baldžiams ir giminiškų profesijų darbininkams, siuvėjams, kailininkams ir kepurininkams, suvirintojams, medienos apdirbimo staklių derintojams ir operatoriams“, – dienraščiui „Verslo žinios“ komentavo Ligita Valalytė, Užimtumo tarnybos vadovė.

Ji primena, kad darbo jėgos paklausa pramonėje 2018 m. augo sparčiau negu bendras darbo jėgos poreikis. Pramonės sektoriaus darbdaviai 2018 m. registravo 43,7 tūkst. darbo pasiūlymų, tai yra 5,1 proc. daugiau negu 2017 m.

Darbo jėgos paklausos struktūroje augo pramonės ir paslaugų dalis, o žemės ūkio ir statybos mažėjo. Pramonė yra vienintelis sektorius, kuriame laisvų darbo vietų nuosekliai daugėjo.

Plačiau skaitykite „Verslo žiniose“: www.vz.lt.