You are currently viewing Užimtumo tarnybos prognozė: kam šįmet geriausiai seksis įsidarbinti?

Užimtumo tarnybos prognozė: kam šįmet geriausiai seksis įsidarbinti?

Atnaujinta 2021-03-03

2021 metais aukštesnes nei vidutines įsidarbinimo galimybes turės šių profesijų atstovai: gydytojai ir slaugos specialistai, inžinieriai, gamybos darbų meistrai ir brigadininkai, statybos darbininkai, sunkiasvorio transporto vairuotojai. Tai skelbiama Užimtumo tarnybos duomenų analitikų parengtame įsidarbinimo galimybių barometre.

Tarp specialistų šiemet bus paklausūs pardavimo ekspertai, sandėliavimo tarnybos (logistikos įmonių ir pan.) tarnautojai bei socialiniai darbuotojai, kurie pavieniams asmenims ir šeimoms padeda spręsti nedarbo, skurdo, negalios, priklausomybės ar kitas problemas. Aukštesnės nei vidutinės įsidarbinimo galimybės prognozuojamos ir specialiųjų poreikių mokinių mokymo, ikimokyklinio bei pradinio ugdymo mokytojams.

„Skirtingai nuo praėjusių metų, šiemet labiau akcentuojamas pardavimo atstovų – pardavimo agentų ir vadybininkų – poreikis. Kitų didelių netikėtumų, nepaisant įmonių patiriamų iššūkių ir pokyčių, šių metų įsidarbinimo galimybių barometras nerodo. Kaip ir pernai, darbdaviai bei darbo rinkos ekspertai akcentuoja statybos darbininkų, medienos ir metalo staklių bei žemės darbų mašinų operatorių, krovinių transporto vairuotojų, mėsininkų ir žuvų darinėtojų poreikį“, – sakė Užimtumo tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė.

Pasak J. Zemblytės, geros įsidarbinimo galimybės tikėtinos inžinerijos specialistams (elektros inžinieriams ir elektros inžinerijos technikams, technologijų ir gamybos inžinieriams, mechanikos inžinieriams ir mechanikos inžinerijos technikams, statybos inžinieriams), bendrosios praktikos gydytojams ir gydytojams specialistams, slaugos specialistams.

Kvalifikuotų darbininkų ir paslaugų darbuotojų grupėje aukštesnės nei vidutinės įsidarbinimo galimybės tikėtinos profesijoms, sietinomis su statybų veiklomis: betonuotojams ir betono apdailininkams, darbininkams izoliuotojams, plytų mūrininkams, pastatų elektrikams, statybininkams, suvirintojams, tinkuotojams, vamzdynų montuotojams, vamzdžių klojėjams, santechnikams ir pan.

Kaip ir praėjusiais metais, aukštesnės nei vidutinės įsidarbinimo galimybės numatomos medienos ir metalo apdirbimo staklių derintojams ir operatoriams bei žemės darbų ir panašių mašinų operatoriams (buldozerių, ekskavatorių, plentvolių, kelių greiderių, žemsemių, asfalto skirstytuvų mašinistams, kelių dangos klotuvų, poliakalių, betono skirstytuvų ir panašių mašinų operatoriams).

Didesnės nei vidutinės įsidarbinimo galimybės tikėtinos pramonės ir žemės ūkio mašinų mechanikams ir taisytojams, atsakingiems už mechaninės įrangos derinimą, montavimą, tikrinimą, priežiūrą ir taisymą. Taip pat – elektromechanikams ir elektromonteriams, atsakingiems už elektros įrangos montavimą, reguliavimą ir remontą pastatuose, fabrikuose ir kt.

Išliks didelė sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojų, mėsininkų, žuvų darinėtojų ir giminiškų profesijų paklausa.

Tuo tarpu mažesnės nei vidutinės įsidarbinimo galimybės specialistų ir vadovų grupėje numatomos atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojams, duomenų įvesties operatoriams, geologams ir geofizikams, įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovams, kartografams ir topografams, miestų ir kelių eismo planuotojams, neformaliojo švietimo meninio ugdymo mokytojams.

Taip pat – šiems kvalifikuotiems darbininkams ir paslaugų darbuotojams: apsaugos darbuotojams, elektrinės ir elektroninės įrangos surinkėjams, garo variklių ir katilų operatoriams, gyvulių augintojams, kirpėjams, kosmetikams, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojams, pieno produktų gamintojams, popieriaus plaušienos paruošimo ir popieriaus gamybos įrenginių operatoriams.

Įsidarbinimo galimybių barometras – tai kasmetinė Užimtumo tarnybos rengiama įsidarbinimo galimybių prognozė artimiausiems metams, apimanti 155 profesijų atstovus.

Šis barometras pagrįstas Užimtumo tarnybos atliekamos darbdavių apklausos, kurios metu apklausta 2,5 tūkst. įmonių, metu surinktais duomenimis ir Tarnybos specialistų ekspertine nuomone apie prognozuojamą atskirų profesijų darbuotojų paklausą darbo rinkoje.

Barometre išskiriamos dvi profesijų grupės: specialistų ir vadovų bei kvalifikuotų darbininkų ir paslaugų darbuotojų. Kiekvienoje jų nurodytos profesijos, kurioms prognozuojamos vidutinės, aukštesnės nei vidutinės ir žemesnės nei vidutinės įsidarbinimo galimybės Lietuvos darbo rinkoje ir dešimtyje šalies apskričių. Pateikti profesijų pavadinimai atitinka galiojančią Lietuvos profesijų klasifikatoriaus versiją LPK 2012, parengtą pagal Tarptautinį standartinį klasifikatorių ISCO-08.

Išsami prognozė – Įsidarbinimo galimybių barometre 2021