You are currently viewing Užimtumo tarnyboje registruojasi „Belorus“ darbuotojai

Užimtumo tarnyboje registruojasi „Belorus“ darbuotojai

Atnaujinta 2021-04-28

Užtrukęs neapibrėžtumas dėl Druskininkuose įsikūrusios sanatorijos „Belorus“ paskatino darbuotojus ieškoti išeities. Užimtumo tarnybos Druskininkų klientų aptarnavimo skyriuje kovą ir balandį registravosi 7 buvę šios sanatorijos darbuotojai: odontologo padėjėjas, fizinės medicinos ir reabilitacijos, bendrosios praktikos slaugytojai ir valytojas. Dar vienas darbuotojas tai padarė sausį, pasibaigus terminuotiems darbams.  

„Esame pasirengę užtikrinti sklandų registracijos procesą šios įmonės darbuotojams aptarnauti, suteikti grupėms, individualias ir psichologo konsultacijas. Prevencinių priemonių paketas skirtas konkrečiai šios įstaigos darbuotojams, kad jie kuo sklandžiau pereitų į darbo rinką“, – aiškino  Kauno klientų aptarnavimo departamento patarėja Nida Cibulskienė.

Kaip sakė patarėja, užsiregistravusių „Belorus“ darbuotojų apsisprendimą išeiti iš darbo lėmė skirtingos situacijos. Penkios iš jų yra priešpensinio amžiaus. Pusė registruotų moterų turi dideles galimybes įsidarbinti, kitos – vidutines. Visos klientės turi teisę gauti nedarbo socialinio draudimo išmokas. Su kiekviena kliente individualiai aptarta jos situacija ir visos įmanomos įsidarbinimo galimybės. Kai kurios priimtų budinčių, pagalbinių darbininkių, valytojų darbo pasiūlymus. Viena buvusi sanatorijos darbuotoja šiuo metu mokosi ir ketina tapti bendrosios praktikos slaugytoja bei, įgijusi naują profesinę kvalifikaciją, tikisi rasti slaugytojos darbą.

Šiuo metu sanatorijoje „Belorus“ dirba 384 darbuotojai, iš jų – 129 medicinos darbuotojai. Įvertinus sudėtingas įsidarbinimo Druskininkuose galimybes, buvo išsiaiškintas medicinos darbuotojų poreikis visoje Kauno klientų aptarnavimo departamento aptarnaujamoje teritorijoje. Šiuo metu nuolat bendraujama ir keičiamasi informacija su įmonės atstovais ir Druskininkų savivaldybe dėl paslaugų ir priemonių sanatorijos darbuotojams.

Karantino ir ekstremalios situacijos laikotarpiu VšĮ sanatorija „Belorus“ gauta valstybės finansinė parama – subsidijos už darbuotojus prastovose ir po prastovų – 1,567 mln. Eur. Sausį teikta parama buvo nutraukta dėl ribojamų priemonių įmonei, kuriai taikomos tarptautinės finansinės sankcijos.

Darbo rinkos situacija Druskininkuose

Kovo mėnesį Druskininkų skyriuje buvo registruotos 148 laisvos darbo vietos, iš jų –  11 terminuotam darbui. Darbo jėgos paklausa, palyginti su vasariu, padidėjo 14,7 proc. Daugiausiai ieškota paslaugų, statybos sferos darbuotojų, tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojų. AB sanatorija „Eglė“ ieškojo visuomenės sveikatos stiprinimo specialistų.

Šiuo metu Druskininkų skyriuje yra registruotos 69 laisvos darbo vietos, iš jų –  10 slaugytojų padėjėjų UAB „Addere“ darbui Vilniaus mieste. Balandžio 1 d. Užimtumo tarnybos Druskininkų skyriuje darbo ieškojo 2261 asmuo, iš jų – 976 moterys, 457 jaunuoliai iki 29 m., 654 vyresni kaip 55 m. asmenys, 777 – ilgalaikiai bedarbiai. Kovą, palyginti su vasariu, besiregistruojančių asmenų sumažėjo 34,7 proc.

Registruotas nedarbo lygis kurorte sausį buvo 18,9 proc., vėliau augo ir kovo 1 d. siekė 20,4 proc., balandžio 1 d. sudarė 20 proc.