You are currently viewing Užimtumo tarnyba: Socialinės pagalbos žemėlapio projektas įsibėgėja

Užimtumo tarnyba: Socialinės pagalbos žemėlapio projektas įsibėgėja

Atnaujinta 2021-04-09

Prieš porą mėnesių startavęs Socialinės pagalbos žemėlapis jau spėjo pritraukti daug naujų dalyvių. Šis Užimtumo tarnybos sukurtas įrankis vasarį tejungė 50 socialinę pagalbą teikiančių įstaigų, o dabar jų yra 135, ir šis skaičius toliau sparčiai auga.

„Socialinę pagalbą teikiančias organizacijas nuolat kviečiame prisijungti prie Socialinės pagalbos žemėlapio. Internetinėje svetainėje https://soczemelapis.uzt.lt/ Jums tereikia spustelti aktyvią nuorodą „Pridėti įstaigą“ ir į specialius laukelius įvesti registracijai reikiamus duomenis – įstaigos pavadinimą, el. pašto adresą, savivaldybę, kurioje vykdoma veikla ir kt. Naujo socialinio partnerio informacija į žemėlapį įtraukiama po to, kai ją peržiūri ir patvirtina atsakingas specialistas“, – paaiškino Užimtumo tarnybos Priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus vedėja Indrė Sevostjanova.

Projektas socialiniams partneriams suteikia galimybę susipažinti su panašaus pobūdžio paslaugas įvairiose Lietuvos savivaldybėse teikiančių įstaigų spektru, o svarbiausia – plačiau skleisti informaciją apie jų vykdomą veiklą, kuri padės su problemomis susiduriantiems asmenims sužinoti, kur kreiptis pagalbos.

Tarp didžiųjų šalies miestų daugiausiai žemėlapyje užsiregistravusių socialinę pagalbą teikiančių įstaigų yra iš Vilniaus (13), šiek tiek mažiau iš Šiaulių (11) ir Panevėžio (9). Aktyviausios mažesnės savivaldybės – Pakruojo ir Utenos (po 8 užsiregistravusius socialinius partnerius), Marijampolės ir Rokiškio (po 7), Anykščių (6) bei Molėtų (5).

Internetinės svetainės https://soczemelapis.uzt.lt/ stebėsenos duomenys rodo, kad šį puslapį aplankė per 1000 interneto vartotojų, fiksuota 7700 puslapio peržiūrų, o skaitomiausia yra Varnių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos pateikta informacija.

Socialinės pagalbos žemėlapis – tai nemokamas skaitmeninis įrankis, kuris padeda greitai ir patogiai surasti informacijos apie įvairią pagalbą bei paslaugas tais atvejais, kai susiklosto sudėtingos gyvenimo aplinkybės. Jame skelbiamos organizacijos ir institucijos, kuriose teikiama teisinė, socialinė, psichologinė pagalba, maitinimo, apgyvendinimo, medicininės ir kitos paslaugos.

Projektas labiausiai orientuotas į darbo ieškančius žmones, kuriems reikalinga kompleksinė pagalba, kad jie įveiktų iškilusias problemas ir galėtų sklandžiai įsilieti į darbo rinką. Todėl šį įrankį savo darbe pirmiausia pasitelkia klientus konsultuojantys Užimtumo tarnybos specialistai. Tiesa, jis taip pat atviras visiems žmonėms, ieškantiems tokių paslaugų savarankiškai.

Socialinės pagalbos žemėlapis prieinamas internete be registracijos. Juo naudotis lengva ir patogu. Pasirinkus savivaldybę, pateikiama informacija, kokios organizacijos teikia socialinę pagalbą jos teritorijoje. Pažymėjus konkrečios paslaugos tipą, galima sužinoti, kur arčiausiai veikia organizacijos, galinčios padėti. Dar daugiau: pagal norimą raktinį žodį pateikiamos visos atitinkamoje srityje dirbančios organizacijos, o ieškant specifinei grupei teikiamų paslaugų – pavyzdžiui, asmenims su negalia, grįžusiems iš įkalinimo įstaigos ar kita – įdiegti detalios paieškos filtrai.

Įrankis sukurtas įgyvendinant atvejo vadybos modelį, kuriame reikalingos koordinuotos, integruotos paslaugos, skirtos kompleksinių problemų turinčių asmenų pagalbai.

„Nuoširdžiai džiaugiamės partnerių aktyvumu prisijungiant prie Socialinės pagalbos žemėlapio, o tapti šio projekto dalimi taip pat raginame ir socialinę pagalbą teikiančias įstaigas regionuose“, – pridūrė I. Sevostjanova.

Socialinės pagalbos žemėlapį rasite čia.