You are currently viewing Užimtumo tarnyba prisijungė prie akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“

Užimtumo tarnyba prisijungė prie akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“

Atnaujinta 2019-06-05

Šiandien visoje Lietuvoje prasidėjo savaitę truksianti pilietinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į šešėlinės ekonomikos daromą žalą valstybei ir gyventojams. Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo departamentuose ir skyriuose vyks susitikimai su darbdaviais, savivaldos, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir kitų institucijų atstovais, siekiant numatyti veiksmus, padėsiančius drauge mažinti šešėlinę ekonomiką.

„Nėra institucijos ar žmogaus, kuris būtų atsakingas už šešėlį – atsakingi esame visi. Tad būtina kalbėti apie nelegalų darbą, jo mastą, daromą žalą ir pasekmes, dalytis gerąja patirtimi bei ieškoti naujų efektyvių būdų, kaip visoms institucijoms bendradarbiaujant spręsti nelegalaus darbo problemas ir skatinti darbo ieškančių gyventojų, darbdavių sąžiningumą ir pilietiškumą“, – teigia Užimtumo tarnybos Kokybės vadybos ir kontrolės skyriaus vedėjas Gytis Darulis.

Akcija startavo Vilniaus Vinco Kudirkos aikštėje – ministrai, asociacijos „Investors‘ Forum“ ir skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ nariai, Užimtumo tarnybos, Valstybinės darbo inspekcijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos, „Sodros“, Valstybinės ligonių kasos atstovai ragino vilniečius netoleruoti šešėlio ir savo aplinkoje užkirsti kelią neskaidriai veiklai.

Akciją įgyvendina asociacija „Investors‘ Forum“ kartu su iniciatyva „Baltoji banga“. Akciją globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, prie įgyvendinimo aktyviai prisideda Prezidentūra, Vyriausybė, Valstybinė mokesčių inspekcija, „Sodra“, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Valstybinė ligonių kasa, Valstybinė darbo inspekcija, Užimtumo tarnyba, miestų ir rajonų savivaldybės, jaunimo ir verslo organizacijos.

Kviečiame dalyvauti akcijos renginiuose ir drauge mažinti šešėlį! Su šalyje vyksiančiais renginiais galite susipažinti: http://bit.ly/2HCPaMi.