You are currently viewing Užimtumo tarnyba kviečia vyresnius asmenis pasinaudoti galimybe

Užimtumo tarnyba kviečia vyresnius asmenis pasinaudoti galimybe

Atnaujinta 2021-10-01

Pasaulis šiandien mini Pagyvenusių žmonių dieną. Rugsėjo 1-ąją Užimtumo tarnyboje buvo registruota 84,5 tūkst. vyresnių nei 50 metų darbo ieškančių asmenų, kurie sudarė 15,1 proc. tokio paties amžiaus šalies gyventojų. Šios grupės klientų nedarbas per metus sumažėjo 1,4 proc.

Užimtumo tarnyba skiria papildomą dėmesį vyresniems asmenims ir siūlo aktyviau dalyvauti projekte „Pasinaudok galimybe“. Čia siekiama, kad vyresniems nei 55 metų asmenims būtų prieinamas profesinis mokymas, neformalus švietimas ir užtikrinama sklandesnė integracija į darbo rinką. Planuojama, kad projektas tęsis iki 2022-04-12. Per pirmąjį pusmetį daugiausia vyresnių klientų dėmesio sulaukė įdarbinimas subsidijuojant – šioje priemonėje dalyvavo 577 bedarbiai.

Vyresni žmonės ir toliau savo patirtį investuoja į savarankišką užimtumą. 49 vyresni nei 50 metų tarnybos klientai pasinaudojo galimybe kurti savo verslą su Užimtumo tarnybos pagalba. Kas mėnesį apie 3,2 tūkst. tokių asmenų pradeda savarankišką veiklą, įsigiję verslo liudijimus su lengvata (iki 50 proc.).

Užimtumo tarnyba siūlo vyresniesiems klientams lavinti ir skaitmeninius įgūdžius nemokamuose „Prisijungusi Lietuva“ kursuose. Anksčiau šalies bibliotekose startavę susitikimai pandemijos laikotarpiu tęsiami virtualioje aplinkoje. O dalyvis gali pasirinkti, kuria kalba nori mokytis: lietuvių, lenkų ar rusų.

Platesnę informaciją apie nemokamus kursus galite rasti čia.