You are currently viewing Užimtumo tarnyba konsultacijas grįžusiems iš Rytų Azijos ir Vakarų Europos šalių nuo 2020 m. vasario 26 d. teikia telefonu

Užimtumo tarnyba konsultacijas grįžusiems iš Rytų Azijos ir Vakarų Europos šalių nuo 2020 m. vasario 26 d. teikia telefonu

Atnaujinta 2020-02-27

Užimtumo tarnyba, atsižvelgdama į tai, kad Europoje sparčiai daugėja koronaviruso (COVID-19) atvejų, imasi prevencinių priemonių savo klientams ir darbuotojams apsaugoti. Jeigu Jūs neseniai grįžote iš Rytų Azijos ar Vakarų Europos šalių ir turite suplanuotą konsultaciją Užimtumo tarnyboje, maloniai prašome telefonu susisiekti su savo konsultantu.

Rytų Azijos ar Vakarų Europos šalių teritorijose nesilankiusių, tačiau abejonių dėl savo sveikatos būklės turinčių gyventojų prašome įvertinti visas rizikas ir prioritetą teikti konsultacijoms telefonu. Bendrasis konsultacijų numeris – 1883 (klientų aptarnavimo skyrių kontaktus rasite: https://bit.ly/2PmpHLG).    

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja grįžus iš koronaviruso endeminės zonos namuose likti 14 dienų ir šiuo laikotarpiu dirbti nuotoliniu būdu, o jeigu neįmanoma – teisinė bazė leidžia gauti nedarbingumo pažymėjimą. Nuotoliniu būdu prašoma mokytis ir šiose teritorijose apsilankiusius mokinius. Socialinių kontaktų ribojimas užtikrina, kad virusas nebus platinamas. Endeminėse zonose apsilankę ar su užsikrėtusiu žmogumi artimą sąlytį turėję ir karščiuoti pradėję asmenys turi skambinti skubios pagalbos numeriu 112.

Konsultacijas apie koronavirusą teikia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras: http://nvsc.lrv.lt/.

Primename, kad Artimųjų Rytų respiracinio sindromo koronavirusinė infekcija – tai virusinė kvėpavimo takų liga, kurią sukelia Artimųjų Rytų respiracinio sindromo koronavirusas. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro internetinėje svetainėje nurodoma, kad inkubacinis ligos periodas trunka apie 14 dienų. Pagrindiniai simptomai yra karščiavimas, kosulys ir (arba) kvėpavimo nepakankamumas, plaučių uždegimas. Kai kuriems asmenims gali išsivystyti žarnyno funkcijos sutrikimai, inkstų nepakankamumas ar septinis šokas. Sunkesnės ligos formos išsivysto asmenims, turintiems kitų rimtų sveikatos sutrikimų, pvz., diabetą, onkologinę ligą, lėtinę plaučių ligą, po chemoterapijos ar organų transplantacijos ir kt. Susirgus taikomas simptominis gydymas.

Daugiau informacijos apie prevencines priemones: https://bit.ly/2w4CXxJ.

Iliustracijoje – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos.