You are currently viewing Užimtumo tarnyba: darbo rinkai sausį būdingas sezoniškumas

Užimtumo tarnyba: darbo rinkai sausį būdingas sezoniškumas

Atnaujinta 2021-02-11

Vasario 1 d. šalyje darbo ieškojo 282 tūkst. asmenų – tai 16,4 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų. Registruotas nedarbo rodiklis sausį paaugo 0,4 proc. punkto – didžiausią įtaką tam turėjo įprastinis darbo rinkos sulėtėjimas žiemos sezonu. Užimtumo tarnyboje jau keletą mėnesių fiksuojamas mažėjantis besiregistruojančių klientų skaičius. Sausį kreipėsi 20,6  tūkst. darbo ieškančių asmenų – tai 6,5 proc. mažiau, palyginti su gruodžiu, ir beveik trečdaliu (31,8 proc.)  mažiau nei 2020 metų sausį.

„Šiuo metu darbo rinkai didžiausią įtaką turi sezoniškumas – registruojama mažiau laisvų darbo vietų, mažėja darbo ieškančių asmenų įdarbinimas dėl sumenkusios darbo paklausos. Įprastai šiuo laikotarpiu fiksuojamas ir didesnis registruotas nedarbas. Žemės ūkis ir statybos sektorius intensyvesnes darbuotojų paieškas paprastai pradeda kovą“, – sakė Užimtumo tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė.

Darbdaviai sausį įregistravo 20,7 tūkst. laisvų darbo vietų. Darbo jėgos paklausa mažėjo 7,8 proc., palyginti su gruodžiu. Labiausiai augo suvirintojų ir statybos vadovų poreikis. Sumažėjo darbo pasiūlymų  statybinių profesijų darbininkams – izoliuotojams, pakuotojams (rankomis), tinkuotojams, grindų ir plytelių klojėjams, prekių krovėjams į lentynas, betonuotojams ir betono apdailininkams. Rinkoje laisvų vietų pakankamai sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams, krovikams, valytojams, lengvųjų automobilių ir furgonų vairuotojams, reklamos ir rinkodaros specialistams ir dažytojams.

Išsamiau – sausio darbo rinkos apžvalgoje.