You are currently viewing Telšiškio raktas į sėkmę – išpuoselėta verslo idėja

Telšiškio raktas į sėkmę – išpuoselėta verslo idėja

Atnaujinta 2021-08-27

Telšiuose gyvenantis Karolis automobiliais ir jų remonto darbais domisi nuo vaikystės. Sulaukęs 17-os, pradėjo lenktyniauti Lietuvos automobilių kroso pirmenybėse. Šiose varžybose yra reikalingi saugos lankai, o tam, kad juos būtų galima įmontuoti į automobilį – būtina suvirinti. Tai ir buvo pirmoji Karolio darbo praktika.

Jaunas vyras visada tvirtai žinojo, kad nori dirbti individualiai, todėl samdomo darbo tiesiog neieškojo. Nuo vaikystės puikus verslumo pavyzdys Karoliui buvo ir jo močiutė, kuri ir šiuo metu sukasi savo versle: „Juk kam uždirbti kitam, kai gali uždirbti sau“, – sakė jis.

Telšiškiui pravertė Užimtumo tarnybos administruojama savarankiško užimtumo rėmimo priemonė (SUR). Pasinaudojęs šia parama, vyras dar 2018 metais įkūrė mažąją bendriją „Karfiksas“. Šiandien automobilių suvirinimo ir remonto paslaugas teikiančioje įmonėje jau dirba 4 žmonės. „Savarankiško užimtumo rėmimo priemonė man pasirodė puikus šansas darbo vietai sau įsteigti. Tai buvo startas tam, kas yra sukurta šiuo metu“, – pasakojo Karolis.

„Automobilių sporto varžybose dalyvauju iki šiol. Vieni medžioja, kiti žvejoja, o mano pomėgis – susijęs su automobilių sportu. Ši veikla pasufleravo ir mokymosi kryptį. Norėjau tobulėti, įgyti žinių, todėl pasirinkau mokytis glaudžiai su automobiliais susijusią suvirintojo elektra profesiją“, – sakė pašnekovas. Dar daugiau – pomėgis automobiliams padėjo išgryninti verslo idėją, prie kurios įgyvendinimo prisidėjo ir Užimtumo tarnyba: „Vien patalpas įruošti kainuoja brangiai, o dar juk reikia ir įrankius įsigyti. SUR priemonė buvo tikras paskatinimas“, – džiaugėsi telšiškis.

Už gautą paramą jaunam vyrui pavyko įsigyti net 18 daiktų. Stambesni jų – 3 rūšių suvirinimo aparatai, metalo pjaustymo staklės, įrankių vežimėlis, gręžimo staklės, kompresorius. Nedidukai, bet būtini darbui ir tokie įrankiai kaip spyruoklių suspaudėjas, akumuliatorių pakrovėjas, pneumatinis veržliasukis bei kita.

„Kai pradėjau darbus, buvau vienintelis įmonės darbuotojas. Vėliau įsteigiau naujų darbo vietų, turiu šaunų kolektyvą. Labai svarbu, kad šioje veikloje nėra monotonijos: kiekviena diena – naujiena, vis sprendžiami kitokie gedimai. Labai svarbu juos tvarkingai pašalinti. Tai – geriausia verslo reklama“, – pabrėžė Karolis.

Vyras įsitikinęs, kad kuriant nuosavą verslą labai svarbu nesiblaškyti ir eiti vienu keliu. Tai yra – neužsiimti 10 darbų, kurių nei vieno nepavyksta padaryti iki galo: „Kur kas geriau yra viena konkreti idėja, kurią galima tobulinti, vystyti ir taip pasiekti užsibrėžtų tikslų“.

Primename, kad nauja SUR priemonės paraiškų atranka prasidės jau šį mėnesį – rugpjūčio 31 dieną. Užimtumo tarnyba atkreipia dėmesį, kad paraiškų teikėjų laukia naujovių. Viena iš jų – dokumentai bus priimami tik per administracinių ir viešųjų paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai“. Paraiškas šiame portale bus galima teikti iki rugsėjo 29-osios imtinai.

Sausį vykusio pirmojo šių metų SUR paraiškų atrankos konkurso metu buvo gautos 1036 paraiškos. Užimtumo tarnyba, atsižvelgdama į susidariusią sudėtingą situaciją verslui, nusprendė finansuoti visus tinkamus finansuoti projektus. Tai yra – surinkusius 35 balus ir daugiau. Tokių paraiškų buvo 565, o jų įgyvendinimui numatyta skirti 8,5 mln. eurų. Per antrąjį SUR paraiškų konkursą pateiktų paraiškų įgyvendinimui planuojama skirti 1,5 mln. eurų valstybės subsidijos lėšų.