You are currently viewing Telšiškės pašaukimas – rūpintis šilkinėmis augintinių letenėlėmis

Telšiškės pašaukimas – rūpintis šilkinėmis augintinių letenėlėmis

Atnaujinta 2021-08-13

Įgyti profesiją ir įsteigti darbo vietą sau dažnai prireikia ne vienerių metų. Tačiau telšiškės Ivetos istorija – išskirtinė. Vos per 4 mėnesius jauna moteris ne tik baigė naminių gyvūnų kirpimo programą, bet ir įkūrė savo įmonę „Šilkinės letenos“. Prie Ivetos sėkmės prisidėjo net dvi Užimtumo tarnybos administruojamos priemonės – savarankiško užimtumo rėmimo ir profesinio mokymo.  

„Užimtumo tarnybos svetainėje domėjausi profesinio rengimo galimybėmis. Tarp siūlomų specialybių mano dėmesį patraukė gyvūnų kirpimo mokymai. Kadangi nuo mažens labai myliu gyvūnus, būtent ši profesija man pasirodė patraukliausia“, – pasakojo Iveta. Atvykusi į Užimtumo tarnybą telšiškė susidėliojo tolimesnius mokymosi planus. Ir nors gyvūnų kirpėjus tuo metu rengė tik viena sostinėje įsikūrusi ugdymo įstaiga, siekti savo tikslo jaunai moteriai tai nesutrukdė.

Iš viso mokymai truko 4 savaites. Teorijai buvo skirtos vos kelios dienos. Visa kita – praktika: šuns maudymas, džiovinimas, šukavimas, pėdučių priežiūra.  Pirmoji mokslų savaitė Ivetai buvo pati sudėtingiausia. „Labai bijojau žirklių: nemokėjau jų laikyti, bijojau kirpti. Iki tol nieko panašaus nebuvau dariusi, tik namuose truputį pakirpdavau savo šunis, bet tai – toli gražu ne tas pats. Po to darėsi vis lengviau, nes tiesiog įgudau“, – prisiminė ji. 

Baigus mokslus, jaunos moters laukė nauji iššūkiai: reikėjo derinti šeimą ir darbą. Kadangi Iveta augina mažametį vaiką, prioritetu ji laikė lankstų darbo grafiką. Tai ir pasufleravo nuosavo verslo idėją, kurią įgyvendinti padėjo Užimtumo tarnybos teikiama parama verslui kurti. Iveta įsigijo įvairių darbui būtinų priemonių: stalą, vonią, žirkles, mašinėlę bei kitą įrangą gyvūnams kirpti.

Dabar didžiausi rūpesčiai – praeityje. Iveta darbo dieną pradeda nuo puodelio kavos, o netrukus pasirodo ir pirmieji „klientai“. Dažniausiai – tai šunys. Katinai paprastai kerpami tik karštojo sezono metu. Telšiškė taip pat neatsisako padėti ir nuskriaustiems gyvūnams – turėdama laisvo laiko neatlygintinai teikia paslaugas šunims iš prieglaudos. Jų kirpimui lėšų paaukoja ir Ivetos klientai.

Jauna moteris atvirauja, kad darbe ją labiausiai džiugina rezultatu patenkinti augintinių šeimininkai. „Čia gal ne mano šuo?“, – šmaikštauja jie. Kirpėja su gyvūnų savininkais užmezga draugišką ryšį, jai niekad netenka susitikti su piktais, nepatenkintais žmonėmis.

„Dirbdama sau jaučiuosi labai laiminga. Viskas prasideda nuo svajonės, tačiau vien jos – neužtenka. Jeigu turite verslo idėją – reikia veikti. Būtent taip aš dariau, ir man pavyko“, – sakė Iveta.

Primename, kad 2021 metams Užimtumo tarnyba suplanavo dvi savarankiško užimtumo rėmimo priemonės paraiškų atrankas. Pirmoji – surengta sausį. Tąkart gyventojai pateikė 1036 paraiškas, iš kurių finansuotos 608. Darbo vietas sau įsteigė jau 62 pirmojoje atrankoje dalyvavę žmonės. Dominavo plataus profilio statybininko (4), vairuotojo-ekspeditoriaus (3), variklinių transporto priemonių mechaniko (3), mikroautobuso vairuotojo (3) darbo vietų kūrimas. Antrosios atrankos data yra tikslinama.

Tuo metu profesinio mokymo priemonėje per pirmąjį šių metų pusmetį pradėjo dalyvauti 2448 Užimtumo tarnyboje registruoti asmenys. Tarp jų 1126 – ilgalaikiai bedarbiai, 930 – jaunimas iki 29 metų, 809 – 50+ amžiaus asmenys, 100 – neįgalieji. Populiariausios išlieka vairuotojo, slaugytojo ir socialinio darbuotojo padėjėjo, apskaitininko, žiniatinklio programuotojo profesinio mokymo programos.