You are currently viewing Tauragėje darbo rinkos paslaugos ukrainiečiams įvertintos teigiamai

Tauragėje darbo rinkos paslaugos ukrainiečiams įvertintos teigiamai

Atnaujinta 2022-07-29

Institucijų susitelkimas padėjo Ukrainos karo pabėgėliams sėkmingai integruotis į rajono darbo rinką. Liepos 28 d. Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento patarėja Andžela Jakienė ir Tauragės skyriaus vedėjas Juozas Bendikas susitikime su Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros (UNHCR) atstove Vita Kontvaine apibendrino, kas pasiekta ir kokie kyla iššūkiai padedant ukrainiečiams įsilieti į regiono darbo rinką ir bendruomenės gyvenimą.

„Susitikimo metu akcentuotas bendras Užimtumo tarnybos, savivaldybės, nevyriausybinių, švietimo ir kitų įstaigų darbas. Dar pirmosiomis karo dienomis didelė Tarnybos specialistų komanda kūrė veiklos mechanizmą, kuris padėjo įdarbinti beveik 140 žmonių. Šis procesas ir toliau vyksta sklandžiai“, – sakė Andžela Jakienė.

Renginyje taip pat dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės vicemerė Virginija Eičienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius, socialinės paramos, švietimo skyrių darbuotojai, Vaikų teisių tarnybos atstovai. Buvo pažymėta, kad didžiausi nesklandumai susiję  su sveikatos sritimi, nes vis dar kyla problemų dėl gydymo paslaugų prieinamumo.

Užimtumo tarnybos duomenimis, Tauragėje užsiregistravo 186 nuo karo Ukrainoje pabėgusių žmonių, iš jų 154 (83 proc.) – moterys. Šiuo metu dauguma dirba vidutinės kvalifikacijos reikalaujančius darbus: sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojais, amatininkais, gaminančiais dirbinius iš tekstilės, odos ir panašių medžiagų, plastikinių gaminių gamybos mašinų operatoriais, baldžiais, kepėjais ir konditeriais.

Tauragės skyriuje dėl ukrainiečių įdarbinimo organizuotos tikslinės atrankos, kuriose darbo vietas pasiūlė kooperatyvas „Gera mėsa“, „Klaipėdos mėsinė“, „Klasmann-Deilmann Laukėsa“.

Į aktyvios darbo rinkos priemones nukreipti 23 nuo karo pabėgę ukrainiečiai, iš jų –  įdarbinimo subsidijuojant priemonėje dalyvauja 3 asmenys, C, CE kategorijų vairuotojais mokosi 3, pagal paramos judumo priemonę kelionės išlaidos kompensuotos 17 asmenų.

Kartu su Valstybine mokesčių inspekcija organizuotas seminaras „Užimtumo galimybės norintiems dirbti savarankiškai“. Jo metu buvo pristatytos Tauragėje gyvenantiems ukrainiečiams individualios veiklos vykdymo Lietuvoje galimybės.

Tauragėje prieglobstį rado 544 Ukrainos karo pabėgėliai. Čia gimė du naujagimiai. 107 vaikai gauna išmoką (iš jų 9 – globos). Savivaldybė Ukrainos piliečiams jau suteikė vienkartinių pašalpų už 76 tūkst. eurų.