You are currently viewing Tapti IT specialistu per pusę metų – misija įmanoma

Tapti IT specialistu per pusę metų – misija įmanoma

Atnaujinta 2021-10-28

Norint tapti programuotoju tik noro gerai uždirbti nepakanka. Tą patvirtina ir kaunietė Julija, šiais metais baigusi žiniatinklio programavimo profesinio mokymo programą, finansuotą jaunimui skirto projekto „Jaunimo užimtumo skatinimas“ lėšomis.

Julija visada domėjosi tiksliaisiais mokslais, bet nepamiršo ir savo meninės pusės. Įgijusi mados inžinerijos magistro laipsnį iki šiol pamąsto apie galimybes šioje srityje. Visgi mergina pasuko programavimo link.

„Kai tavo vyras ir draugai dirba su IT technologijomis, pats irgi pradedi tuo domėtis. Bandžiau mokytis savarankiškai, bet buvo tikrai per sudėtinga. Pažįstami pasiūlė idėją – registruokis Užimtumo tarnyboje ir gauk mokslus nemokamai, – prisimena Julija. Rugpjūčio pabaigoje užsiregistravusi, rugsėjo viduryje ji jau pradėjo mokytis.

Tarnyboje persikvalifikavimo programose dalyvaujantiems asmenims ne tik sumokama už mokslus, bet ir skiriama stipendija, atokesnėse vietovėse gyvenantiems kompensuojamos kelionės ir apgyvendinimo išlaidos.

Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad tapti programuotoju dabar nori vis daugiau žmonių. Tačiau klaidinga manyti, kad to gali pasiekti bet kas. Reikia ir loginio mąstymo, ir labai didelės motyvacijos, nes mokymo įstaigoje būsi supažindintas su teorija, o praktinių užduočių atlikimas priklausys nuo tavo paties indėlio. Julija į šią galimybę žiūrėjo atsakingai, daug mokėsi ir savarankiškai, laimėjusi atranką pateko ir į trijų mėnesių „Devbridge Sourcery“ akademiją. Kaip pati sako, tekdavo nuo ryto iki vakaro paplušėti.

Pašnekovė džiaugiasi, kad bent pirmas savaites galėjo mokytis kontaktiniu būdu. „Viskas paprasčiau ir vienoje vietoje“, – sako ji, pridurdama, kad vien nuotolinis mokymasis būtų buvęs ne toks sklandus.

IT specialistų nuolat trūksta darbo rinkoje, jiems mokami solidūs atlyginimai. Vis dažniau Užimtumo tarnyboje registruoti asmenys renkasi aukštos pridėtinės kvalifikacijos specialybes, bet ar visiems pavyksta? Julija, per pusmetį tapusi jaunesniąja programuotoja, matė, kad kai kurie kurso kolegos jau po pirmos savaitės nuleido rankas.

Vos baigusi mokslus kaunietė pradėjo dirbti didžiulėje IT kompanijoje ir kol kas nieko keisti neplanuoja. Ir dabar, kaip ji sako, jokiam darbdaviui neįdomu, ką tu baigei – universitetą ar profesinę mokyklą – praktiniai įgūdžiai ir noras tobulėti yra sėkmės variklis.

Projektas „Jaunimo užimtumo skatinimas“ prasidėjo 2019-03-15. Iki 2021 m. rugpjūčio 31 d. projekto dalyvių integracijai į darbo rinką skirta daugiau nei 7,7 mln. Eur. Priemone pasinaudojo 3527 amžiaus jaunuoliai (16-29 metų amžiaus).