You are currently viewing Svečiai iš Ukrainos domisi gerąja Lietuvos Užimtumo tarnybos patirtimi

Svečiai iš Ukrainos domisi gerąja Lietuvos Užimtumo tarnybos patirtimi

Atnaujinta 2019-12-30

Lietuvos ir Ukrainos Užimtumo tarnybos gali pasidžiaugti ilgamete draugyste –  šios darbo klausimais savo šalyse besirūpinančios įstaigos pažintį užmezgė 1996 m. ir sėkmingai bendradarbiauja iki šių dienų. Štai gruodžio 2 d. centrinėje Lietuvos Užimtumo tarnybos būstinėje lankėsi Ukrainos Valstybinės Užimtumo tarnybos atstovų delegacija – Poltavos regiono Užimtumo centro vadovė Klavdiieva Kateryna Danylivna, Poltavos miesto Užimtumo centro vadovas Petrenko Petro Petrovych ir Kremenčiuko miesto Užimtumo centro vadovas Kalashnyk Viktor Vasyliiovych.

Atvykusius svečius pasveikino bei į rūpimus klausimus atsakė Lietuvos Užimtumo tarnybos direktorė Ligita Valalytė. Ukrainiečių delegacijos priėmime taip pat dalyvavo Darbo rinkos ir užimtumo rėmimo politikos įgyvendinimo departamento direktorė Giedrė Vitė, Vilniaus klientų aptarnavimo departamento patarėjos Svetlana Lobovkinienė ir Bronislava Sabina Katinienė bei vyr. specialistės Honorata Masalskienė ir Indrė Laučienė.

Susitikime dalyvavusios Lietuvos Užimtumo tarnybos atstovės ukrainiečiams pristatė organizacijoje įvykdytus pokyčius, Lietuvos darbo rinkos tendencijas, bendradarbiavimo su darbdaviais patirtis ir įgyvendinamas aktyvios darbo rinkos politikos priemones. Svečius ypač domino Lietuvos Užimtumo tarnybos reforma, jos rezultatai, darbo su klientais principai, elektroninių paslaugų teikimo ir profesinio mokymo temos.

Rytoj, gruodžio 3 d., delegacija iš Ukrainos savo vizitą tęs Alytaus klientų aptarnavimo centre. Čia svečiai bus supažindinti su Klientų aptarnavimo centrų darbu, jiems bus pagrįsta Užimtumo tarnybos bendradarbiavimo su vietos savivalda nauda. Dėmesys bus skiriamas ir pagrindiniams Užimtumo tarnybos, savivaldybių ir nevyriausybinių organizacijų vykdomo pilotinio projekto, kuriuo yra teikiamos skatinimo ir motyvavimo paslaugos nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims, aspektams.