You are currently viewing Stiprinamas bendradarbiavimas su Joniškio savivalda

Stiprinamas bendradarbiavimas su Joniškio savivalda

Atnaujinta 2019-10-17

Spalio 16 d. vyko išplėstinis renginys, skirtas stiprinti partnerystę sprendžiant užimtumo klausimus Joniškyje. Užimtumo tarnybos ir Joniškio rajono savivaldybės vykusiame bendrame susitikime Žagarėje pristatytos Užimtumo tarnybos veiklos kryptys, pokyčiai įgyvendinant užimtumo politiką Lietuvoje ir situacija darbo rinkoje Šiaulių regione ir Joniškyje.

Užimtumo tarnybos direktorė Ligita Valalytė, komentuodama šalies darbo rinkos tendencijas,  akcentavo, kad šiandienos didžiausias iššūkis darbo rinkoje yra teritorinis pasiūlos ir paklausos neatitikimas, darbuotojų trūkumas, darbingo amžiaus gyventojų skaičiaus mažėjimas ir  pakankamai žemas darbo našumas bei darbo vietų kokybė. Savivaldybėje per pusmetį registruotos 747 laisvos darbo vietos, nedarbas – vienas didžiausių šalyje – 10,7 proc., o Joniškio klientų aptarnavimo skyriuje per šešis mėnesius 1030 registruotų darbo ieškančių asmenų yra didelis potencialas vietos darbo rinkai.

Renginyje aptartos Užimtumo tarnybos ir Joniškio rajono savivaldybės glaudesnio bendradarbiavimo priemonės. Stiprindamas bendradarbiavimą su savivalda, Šiaulių klientų aptarnavimo departamentas numato nuolatinius susitikimus su rajono savivaldybės atstovais  ir seniūnais dėl darbo ieškančių asmenų įtraukimo į darbo rinką. Daug dėmesio renginyje buvo skirta diskusijai su darbdaviais apie bendradarbiavimą teikiant tarpininkavimo įdarbinimo paslaugas.

Susitikime dalyvavo Užimtumo tarnybos direktorė Ligita Valalytė, Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktorius Raimondas Šukys ir patarėja Daiva Čiegienė, Joniškio savivaldybės atstovai, seniūnijų seniūnai ir vietos verslininkų atstovai.

2018 m. Užimtumo tarnyba pradėjo intensyvų bendradarbiavimą su šalies aukščiausio nedarbo savivaldybėmis. Vienoje jų sprendžiant užimtumo ir nelegalaus darbo klausimus Šilutės regione nuo 2018 m. gegužės mėn. pokyčiai savivaldybėje akivaizdūs – per metus nedirbančių gyventojų skaičius sumažėjo 24 proc.  – nuo 2561 darbo neturinčio asmens 2018 m. birželio 1 d.  (nedarbo lygis – 10,8 proc.) iki 1937 darbo neturinčių asmenų 2019 m. birželio 1 d. (nedarbo lygis – 8,4 proc.). Šiuo metu aktyviai bendradarbiaujama su Pagėgių savivaldybe ir kitomis pilotinį projektą įgyvendinančiomis Alytaus, Tauragės, Akmenės, Druskininkų, Panevėžio savivaldybėmis didinant nedirbančių gyventojų užimtumą ir mažinant ilgalaikį nedarbą.

Užimtumo tarnybos direktorės Ligitos Valalytės pranešimas „Užimtumo tarnybos veiklos kryptys, pokyčiai įgyvendinant užimtumo politiką Lietuvoje“

Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktoriaus Raimondo Šukio pranešimas „Joniškio rajono savivaldybės darbo rinkos situacija ir jos ypatumai lyginant su kitomis Šiaulių klientų aptarnavimo departamento teritorijos savivaldybėmis“