You are currently viewing Socialiniams partneriams pristatytos užimtumo didinimo programos

Socialiniams partneriams pristatytos užimtumo didinimo programos

Atnaujinta 2019-03-26

Kovo 22 dieną įvyko antrasis Trišalės tarybos posėdis prie Užimtumo tarnybos, kurio metu aptartos šalies savivaldybių rengiamos užimtumo didinimo programos, apžvelgta Europos valstybinių užimtumo tarnybų bendradarbiavimo patirtis su darbdaviais.

Užimtumo tarnyba pristatė ilgalaikius ir trumpalaikius užimtumo iššūkius savivaldybėse bei teikė pasiūlymus dėl kompleksinių paslaugų ilgai nedirbantiems ar sunkiai dėl tam tikrų asmeninių priežasčių negalintiems įsidarbinti asmenims.

Užimtumo tarnybai rekomenduota parengti, atsižvelgus į savivaldybių skirtumus, specifines rekomendacijas kiekvienai savivaldybei, kurias ateityje jos galėtų integruoti rengdamos užimtumo didinimo programas.

Kitą Trišalės tarybos posėdį, aptarus susistemintas bendro ir specifinio pobūdžio rekomendacijas, jos būtų pateiktos šalies savivaldybėms, kad užimtumo didinimo programose jos galėtų išplėsti savo veiklas ir taikyti kompleksines priemones nedirbančių asmenų užimtumui didinti.

Trišalėje tarybos nariai, atstovaujantys verslą, profsąjungas, savivaldą ir valstybines institucijas, domėjosi kitų ES valstybinių užimtumo tarnybų bendradarbiavimu su socialiniais partneriais. Pristatytoje gerosios praktikos apžvalgoje pasidalinta Švedijos, Slovėnijos, Danijos, Kipro, Vokietijos partnerystės ypatumais.

Kitas Trišalės tarybos numatytas balandžio mėnesį.