You are currently viewing Skaitmeniniams įgūdžiams tobulinti – nemokama programa

Skaitmeniniams įgūdžiams tobulinti – nemokama programa

Atnaujinta 2021-01-06

Su kompanija „Microsoft“ pradėjusi bendradarbiauti Užimtumo tarnyba kviečia Lietuvos gyventojus įgyti naujų skaitmeninių kompetencijų. Tokią galimybę atveria naujoji Baltijos šalių skaitmeninių įgūdžių ugdymo programa.

„Didžiulį žmonių norą mokytis jau parodė bendradarbiavimas su tarptautine platforma Coursera.org. Joje kursus pradėjo net 23 487 lietuviai. Dabar mes jungiamės prie „Microsoft“ iniciatyvos, siekdami, kad kuo daugiau žmonių sužinotų, kur galima nemokamai įgyti arba patobulinti šiandien ypač reikalingus skaitmeninio raštingumo įgūdžius“, – sakė Užimtumo tarnybos Paslaugų jaunimui ir strateginių partnerysčių koordinatorė Lina Pečiulienė.

Pagrindinis „Baltijos šalių skaitmeninių įgūdžių ugdymo programos“ tikslas – suteikti auditorijai kompiuterinių ir dirbtinio intelekto įgūdžių, siūlant mokymosi modelius ir kvalifikacijas, ir per patirtinį mokymąsi (angl. Learning-by-doing) pritaikyti naujai įgytus įgūdžius darbo patirčiai realiame gyvenime.

Studijų pradžia – 2021 metų sausio 13 dieną. Mokymai bus rengiami nuotoliniu būdu, asmeniui patogiu metu. Jie – visiškai nemokami ir bus vykdomi anglų kalba. Registruotis galima iki 2021 m. sausio 11-osios.

Programą sudaro du moduliai, grindžiami savarankišku mokymusi – kiekvienas programos dalyvis per 8 savaites įgyja žinių jam tinkamu laiku ir tempu, naudodamasis „Microsoft Learn“ platformoje esančiais studijų ištekliais.

Pirmasis modulis apima duomenų ir verslo analizę. Šiame modulyje galite išmokti įgūdžių, reikalingų darbui su duomenimis, tokių kaip, pavyzdžiui, duomenų vizualizavimas ir analizė, debesų kompiuterijos pagrindai ir jų taikymas verslo plėtrai, taip pat įgūdžių dirbant su „Microsoft“ platforma „Power BI“ bei kitų pagrindinių žinių, kurios padės veiksmingai naudoti duomenis bet kurioje srityje.

Antrasis modulis „Low-code“ / „No-code“ platformos pagrindai“ leidžia programos dalyviams įgyti žinių apie taikomųjų programų kūrimą bei programinės įrangos ir sistemų projektavimą, kūrimą ir testavimą („Power Platform“). Šiame modulyje dalyviai išmoks pagrindinių programinės įrangos ir sistemų projektavimo principų, taip pat kūrimo ir testavimo metodų. Įgytos žinios apie taikomųjų programų kūrimą leis kurti programas, padėsiančias supaprastinti, keisti (modifikuoti) ir automatizuoti verslo procedūras, kad bendrovė ar įstaiga veiktų efektyviau.

Savarankiškas studijas papildys praktiniai užsiėmimai, kuriuose studijų programos vadovai kartu su ekspertais dalinsis savo patirtimi, kaip pritaikyti įgytas žinias praktikoje. 

Programa baigiama testu. Jį išlaikius gaunamas šio kurso baigimo pažymėjimas. Kiekvienas mokymo programos dalyvis, norintis gauti „Microsoft“ sertifikatą (už papildomą mokestį; apie jį daugiau informacijos rasite čia), galės tęsti studijas toliau ir ruoštis sertifikavimo egzaminui.

Labiausiai motyvuoti programos dalyviai turės galimybę užsiregistruoti į virtualią praktiką, kurios metu galės pasitikrinti savo žinias ir pabandyti jas realiai pritaikyti.

Visi, kurie nori toliau vystyti ir gilinti savo skaitmeninius įgūdžius, be Baltijos šalių skaitmeninių įgūdžių ugdymo programos turi galimybę iš „Microsoft Learn“ platformos pasirinkti bet kurią kitą dominančią temą (pavyzdžiui, modernios darbo vietos, verslo valdymo sistemų, Azure, Saugumo IoT, dirbtinio intelekto ir kitas) pagal savo rolę, lygį ir interesus. Nemokamos nuotolinės savarankiško mokymosi studijos gali būti pradedamos bet kada ir vykdomos patogiu metu.

Norintiems įgyti paklausioms specialybėms (tokioms kaip skaitmeninis marketingas, programinės įrangos kūrimas, IT administravimas ir pagalba, pardavimai, projektų valdymas, duomenų ir finansų analitika, grafinis dizainas) reikalingų skaitmeninių ir kitų įgūdžių papildomai sudaryta galimybė naudotis ir „LinkedIn Learning“ ištekliais. Pagrindinių ir techninių įgūdžių derinys suteikia galimybių dirbti šiandienos ekonomikoje paklausius darbus, kurių paklausa ir toliau augs ateityje. Nemokamos nuotolinės savarankiško mokymosi studijos gali būti pradedamos bet kada ir vykdomos patogiu metu.

Trumpai

Informacijos apie Baltijos šalių skaitmeninių įgūdžių ugdymo programą rasite čia

Informacijos apie „Microsoft Learn“ programą ieškokite čia

Informacija apie „LinkedIn Learning“ programą pateikiama čia