You are currently viewing Savarankiško užimtumo rėmimo priemonė – galimybė įgyvendinti savo svajones

Savarankiško užimtumo rėmimo priemonė – galimybė įgyvendinti savo svajones

Atnaujinta 2021-05-21

Finansinė parama, teikiama verslo projektams, yra svarbi verslumo skatinimo priemonė, kuri padeda žmonėms realizuoti savo idėjas, steigiant darbo vietas sau. Savarankiško užimtumo rėmimo priemone, įgyvendindamas savo verslo projektą, pasinaudojo ir Svajūnas Tunaitis – vaikinas įsteigė masažuotojo darbo vietą. Nuo mažens nematantis, bet ambicingas telšiškis yra diplomuotas masažuotojas, kuris įsikūrė jaukioje ir šviesioje grožio ir kūno estetikos studijoje „Ema“. Kaip jis pats teigia, rankomis, pirštais jaučia kiekvieną nervą, įtemptą raumenį, todėl kiekvienam klientui atlieka ypatingai kruopštų masažą.

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Telšių skyriaus vedėja Diana Abelkienė paaiškino, kad savarankiško užimtumo rėmimas skiriamas siekiant padėti Užimtumo tarnyboje registruotiems asmenims, kurie nori pradėti verslą, tačiau be valstybės pagalbos negali to padaryti. Subsidija skiriama norintiems būti nepriklausomiems ir susikurti darbo vietą sau.

Į šią paramą gali pretenduoti: bedarbiai, kurie yra darbingo amžiaus neįgalieji, kuriems nustatytas nuo 0 iki 55 proc. darbingumo lygis arba neįgalumo lygis; bedarbiai iki 29 metų; vyresni kaip 45 metų bedarbiai. Praėjusiais metais pasinaudojant savarankiško užimtumo rėmimo priemone Telšių rajone buvo įsteigtos 3 darbo vietos. Viena jų – telšiškio Svajūno Tunaičio, kuris dar besimokydamas specialioje mokykloje Kaune svajojo tapti masažuotoju.

Nors baigęs masažo kursus Vilniuje jaunas vyras apie jokią kitą veiklą net negalvojo, dvejus metus vis dėlto teko dirbti ir kitokio pobūdžio darbą: vienoje socialinėje įmonėje vaikinas surinkinėjo kištukinius lizdus. „Tai buvo tikrai ne man. Visiškai nepatiko. Kai išėjau iš šio darbo, iškart pradėjau ieškoti kitų galimybių. Atsitiktinai sužinojau apie Užimtumo tarnybos teikiamą finansinę paramą savarankišką veiklą pradedantiems asmenims. Ėmiau labiau domėtis, radau žmogų, kuris man padėjo viską sutvarkyti“, – pasakojo Svajūnas.

Pradžia buvo nelengva, S. Tunaitis nežinojo, nuo ko pradėti, tačiau sesers, kuri sėkmingai vysto savo verslą grožio paslaugų srityje Klaipėdoje, bei Užimtumo tarnybos specialistų pagalba ir patarimai padėjo susiorientuoti ir sėkmingai užpildyti paraišką.

Pirminė darbo vieta buvo įsteigta Kėdainiuose, nes gyvenimo aplinkybės susiklostė taip, kad teko persikelti gyventi į miestą vidurio Lietuvoje. Visgi po tam tikro laiko gimtinės ilgesys Svajūną sugrąžino į Telšius, kur 2020 metais veiklus jaunuolis perkėlė savo verslą. Tų pačių metų gruodžio mėnesį jis pradėjo vykdyti veiklą Telšiuose, tačiau kaip ir daugumai, visus planus sujaukė COVID-19 pandemija.

Nors klastingas virusas, rodos, dar nežada atsitraukti, tačiau vaikinas džiaugiasi, jog pasinaudojo savarankiško užimtumo rėmimo priemone, kuri leido įgyvendinti jo svajonę – dirbti tai, kas yra arčiausiai širdies, todėl šiandien gali drąsiai teigti, kad į darbą eina kaip į šventę. „Kai kas nors manęs paklausia, aš atsakau, kad esu tas retas atvejis, kuris į darbą eina su nuotaika, nes man patinka tai, ką aš darau“, – sakė telšiškis.

Pasak jo, klientų poreikiai yra įvairūs: vieni ateina atsipalaiduoti, kiti masažo kabineto duris praveria kamuojami sunkesnių ir jau įsisenėjusių ligų, o treti tiesiog nori „apsidrausti“, nes po darbo dienos jaučia įvairius maudimus. Masažuotojas specializuojasi klasikiniame, atpalaiduojančiame, nugaros ir pečių juostos antistresiniuose bei kojų ir rankų masažuose. „Dabar sugalvojau, kad reikia daryti ir kūno pilingą, kaip tik ieškau kursų“, – kalbėjo Svajūnas.

Paklausus, kaip klientai reaguoja, jog masažą jiems atlieka neregys, jis su šypsena atsako, kad darbo praktikoje kartais dėl to pasitaiko linksmų kuriozų, bet visąlaik savo klientus supažindina su esama situacija, kad nekiltų kažkokių nesusipratimų.

Šiandien vaikinas, spinduliuojantis pozityvumą ir entuziazmą, dėkoja savo tėvams, kurie visada jį palaikė ir skatino judėti tik į priekį. „Tėvai man nuo vaikystės sakė, kad turiu rankas ir viską galiu pats pasidaryti. Už tai jiems esu dėkingas. Aš ne tokia asmenybė, kuri sėdėtų vienoje vietoje ir skųstųsi, kaip viskas blogai. Norėčiau visiems palinkėti siekti savo svajonių, o ne laukti, kol kažkas kitas viską atliks už jus“, – linkėjo Svajūnas.

Parengė Justina Lukošienė, laikraščio „Kalvotoji Žemaitija“ žurnalistė