You are currently viewing Baltijos šalių užimtumo tarnybos stiprina bendradarbiavimą

Baltijos šalių užimtumo tarnybos stiprina bendradarbiavimą

Atnaujinta 2019-11-11

Baltijos šalių Užimtumo tarnybų tinklo renginyje šalys dalijosi patirtimi dėl pokyčių vykstančių darbo rinkoje, Pramonė 4.0 keliamų iššūkių ir kaip reaguoti į besikeičiančią darbo rinką. Daugiausiai dėmesio konferencijoje buvo skiriama aptarti strateginių sprendimų priėmimo ir jų įgyvendinimo praktikas bei Užimtumo tarnybų naudojamų informacinių sistemų tobulinimo bei paslaugų skaitmenizavimo praktikas.

Susitikime dalyvavęs Europos užimtumo tarnybų tinklo (PES) vadovas Johannes Kopf džiaugėsi Baltijos šalių bendradarbiavimu ir akcentavo, kad tokie susitikimai ir partnerystė tarp to paties regiono valstybių padeda pamatyti platesnį problemų kontekstą ir detaliau jas aptarti. Kaip sakė J. Kopf, dažniausiai regiono valstybės, kurios dalijasi panašia istorija, socialinėmis ir politinėmis problemomis, gali rasti skirtingus panašių problemų spendimo būdus, todėl labai svarbu aptarti sėkmės ir nesėkmės istorijas.

Šiame susitikime Užimtumo tarnybos specialistai pristatė Lietuvos patirtį formuojant strategiją ir tikslus. Renginyje taip pat buvo aptarta skaitmenizacijos tema, kaip įtakos užimtumo klausimų sprendimą, darbo vietos ir darbuotojo sąvokas. Lietuvos specialistai taip pat pristatė užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modelio pilotinį projektą, dalijosi patirtimi siekiant glaudesnio bendradarbiavimo su socialiniais partneriais.

Lietuvos užimtumo tarnybai atstovavo Informacinių technologijų plėtros skyriaus vedėjas Darius Žalalis, Kokybės vadybos ir kontrolės skyriaus vedėjas Gytis Darulis ir Darbo rinkos ir užimtumo politikos įgyvendinimo departamento vyr. specialistė Indrė Laučienė.

Baltijos šalys –  Lietuva, Latvija ir Estija bendradarbiavimo sutartį pasirašė 2015 metais ir iki šiol kasmet dalijasi patirtimi įvairiais užimtumo klausimais siekiant tobulinti savo paslaugas.