You are currently viewing Rengiamas forumas „Lietuvos demografinė politika ir sprendimai“

Rengiamas forumas „Lietuvos demografinė politika ir sprendimai“

Atnaujinta 2019-04-15

Užimtumo tarnyba ir Lietuvos pramonininkų konfederacija, norėdamos aptarti aktualias demografijos, migracijos, užimtumo ir darbo jėgos paklausos problemas ir visuomenei pristatyti atliktą demografinių išteklių būklės bei tendencijų kaitos įvertinimo tyrimą, šių metų balandžio 16 d. rengia forumą „Lietuvos demografinė politika ir sprendimai“. Forume dalyvaus šalies mokslo, politikos, verslo ir savivaldos atstovai bei Europos Komisijos ekspertai.

Globalizacijos sąlygomis konkurencija tapo ypač aktuali ne tik tarp įmonių, bet ir tarp valstybių, nes konkurencinės kovos laimėjimas sudaro prielaidas nacionalinių interesų įgyvendinimui, piliečių gerovės kilimui. Todėl labai svarbu, kad valstybė kuo efektyviau spręstų aktualias mūsų ekonomikai problemas, kaip konkurencingumo didinimas, valstybės finansų ir infrastruktūros optimizavimas, švietimo ir mokslo bei inovacijų ir technologijų plėtra.

Lietuvoje šiuo metu gyvena 2,794 mln. žmonių – 14,9 tūkst. mažiau nei praėjusiais metais, darbingo amžiaus žmonių skaičius taip pat mažėja. Prognozuojama, kad dirbančiųjų pramonėje šiemet sumažės 3,6 tūkst., tačiau pramonės sektorius yra vienas sparčiausiai augančių, kuriame laisvų darbo vietų skaičius nuosekliai didėja ir jaučiamas didelis kvalifikuotų darbuotojų poreikis. Šioje srityje būtinas kompleksinis problemos sprendimas.

Su forumo programa galite susipažinti: Forumo „Lietuvos demografinė politika ir sprendimai“ programa.

Dalyvaujant renginyje būtina išankstinė registracija: http://bit.ly/utlpkforumas.