You are currently viewing Profesinio orientavimo renginiai domina ir neįgaliuosius

Profesinio orientavimo renginiai domina ir neįgaliuosius

Atnaujinta 2021-10-20

Šiais metais mokyklos vis dažniau kviečia Užimtumo tarnybos specialistus į organizuojamas karjeros dienas. Lietuvoje veikia 45 Jaunimo darbo centrai, kurių darbuotojai ne tik ugdo gebėjimus sėkmingai integracijai į darbo rinką, bet ir teikia profesinio orientavimo paslaugas.

Panevėžyje dirbanti Jaunimo darbo centro konsultantė Vilanda pastebi, kad šiemet mokyklose išaugo susidomėjimas gyvais renginiais. „Pandemija visus perkėlė į virtualią erdvę, bet mokiniai išsiilgę tradicinio formato susitikimų“, – sako ji.

Karjeros savaitės metu Panevėžio Velžio gimnazijoje buvo organizuoti seminarai 9-11 klasių moksleiviams. Devintokams ir dešimtokams aktualiausia buvo savęs pažinimas, praktinės profesinio orientavimo užduotys. Moksleiviams patarta, kad reiktų rinktis kvalifikaciją, o ne mokymo įstaigą. Norintiems studijuoti užsienyje, o dirbti Lietuvoje, siūlyta pasidomėti, ar įgyta specialybė bus paklausi mūsų šalyje.

Vienuoliktokus labiausiai domino darbo paieška. Kai kurie norėtų padirbėti savaitgaliais, vasaros atostogų metu. Susitikimų metu aptarta, kaip parengti kokybišką gyvenimo aprašymą, kokių klaidų nedaryti. Kai esi jaunas ir neturi darbo patirties, svarbu net tokie dalykai kaip korektiškas el. pašto adresas. Eidami į darbo pokalbį jaunuoliai raginami atlikti namų darbus: pasidomėti apie įmonę, jos vertybes, veiklos sritis.

Tačiau profesinis orientavimas domina ne tik gimnazijų moksleivius. Šį rudenį Jaunimo darbo centro specialistus pasikvietė ir Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla. Specialistė Vilanda pabrėžė, kad susitikimui moksleiviai buvo pasiruošę: „Turėjo vertėją į gestų kalbą“. Šis susitikimas buvo išskirtinis, nes neįgalieji turi daug motyvacijos ir domisi, kaip patekti į darbo rinką. Vieniems aktualiau, kokią specialybę galėtų įgyti, o kiti jau dabar domisi įsidarbinimo galimybėmis.

Susitikimų metu dažniausiai klausiama, ar būtinai reikia registruotis Užimtumo tarnyboje, jei nori tik konsultacijų ar pagalbos kuriant CV. Užtikriname, kad Jaunimo darbo centro specialistai rengia seminarus, individualias konsultacijas ne tik registruotiems ir darbo ieškantiems asmenims. Jaunimo darbo centrų specialistai teikia ne tik profesinio orientavimo paslaugas, bet ir organizuoja renginius. Atnaujintą sąrašą galite rasti čia.