You are currently viewing Pomėgį siūti šiaulietė pavertė sėkmingu verslu

Pomėgį siūti šiaulietė pavertė sėkmingu verslu

Atnaujinta 2021-05-07

Kompleksiškai taikomos Užimtumo tarnybos paslaugos darbo ieškantiems asmenims atveria naujų galimybių. Štai Šiaulių rajone gyvenanti Aurelija Safonovienė dalyvaudama profesinio mokymo programoje patobulino siuvimo įgūdžius, o vėliau sukūrė darbo vietą sau pagal savarankiško užimtumo rėmimo priemonę. Jaunos moters įsteigta įmonė vadinasi „Rankų darbo pasaulis“.

„Siuvimas ilgą laiką buvo mano hobis, o dabar – ir trečioji specialybė. Dar turiu aukštąjį išsilavinimą verslo srityje, esu baigusi vadybą. Siuvu seniai, tačiau intensyviai tai daryti pradėjau prieš penkerius metus, kai gimė sūnus. Netrukus turimų žinių naujoms idėjoms įgyvendinti ėmė nebeužtekti. Tai ir lėmė sprendimą įgyti siuvėjo specialybę“, – pasakojo Aurelija.

Apie naujos profesijos poreikį vizito Užimtumo tarnyboje metu jauna moteris prasitarė savo konsultantei. Ji Aurelijai parinko lengvų drabužių siuvėjo profesinio mokymo programą, kuri neabejotinai pasiteisino: „Programa man suteikė iki tol neturėtų specifinių siuvimo žinių. Būtent – apie detales, nuo kurių ir prasideda siuvimas. Per mokymus įgytos kompetencijos leidžia pasiūti labai įvairių drabužių modelių“, – pridūrė A. Safonovienė.

Šiaulietės mokymosi išlaidas padengė Užimtumo tarnyba – su sąlyga, kad baigusi programą ji dirbs siuvėja ne trumpiau nei 6 mėnesius. Įsipareigojimas Aurelijai atrodė lengvai įgyvendinamas, o prioritetą ji teikė individualiai veiklai. Tiesa, tam dar trūko nuosavos įrangos, kurią įsigyti padėjo kita Užimtumo tarnybos administruojama priemonė.

„Teikti savarankiško užimtumo rėmimo projekto paraišką ir taip nusipirkti darbui būtiną inventorių man taip pat patarė Užimtumo tarnyboje. Sužinojau, kad steigdama darbo vietą pagal turimą specialybę galiu surinkti pakankamai vertinimo taškų finansavimui gauti. Nieko nelaukusi ėmiau pildyti dokumentus“, – prisiminė moteris.

Aurelija paraišką pateikė 2020-ųjų pavasarį, o ją patvirtinus, jau vasarą įkūrė individualią aprangos siuvimo įmonę „Rankų darbo pasaulis“ bei įsigijo visą reikiamą įrangą drabužių / aksesuarų siuvimui bei dekoravimui. Turėdama visa tai bei pritaikydama įgytas žinias jauna moteris dabar gali ne tik tobulai pasiūti mažam ir suaugusiam klientui tinkantį užsakymą, bet ir individualiai dekoruoti savo gaminius pagal kliento norus.

„Siuvančių žmonių yra daug, tačiau dekoruoja tik dalis jų, dažnai – lipdukais, parsisiųstais iš Kinijos. „Rankų darbo pasaulio“ išskirtinumas – drabužių siuvimas ir unikalus dekoravimas. Galiu pagaminti tokį lipduką, kokio tik žmogus nori. Pavyzdžiui, moterys mėgsta antrosioms pusėms dovanoti džemperius su užrašais „Man nelaiko nervai“. Tokia dovana – praktiška ir kartu šmaikšti“, – apie klientams teikiamas paslaugas pasakojo siuvėja.

Užsakymus karantino metu Aurelija dažniausiai priima internetu. Ir nors šiuo metu įmonėje ji dirba viena, ateityje svarsto galimybę pirkti daugiau siuvimo mašinų, įdarbinti naujų žmonių, o svarbiausia – plėsti teikiamų paslaugų spektrą ir tobulinti įgūdžius tam įgyvendinti.

„Nors turėti savo verslą nėra labai paprasta, kartu aplanko ir geras jausmas, kad tu gali kažką padaryti. Svarbiausia – bandyti ir nebijoti“, – pabrėžė A. Safonovienė.

Primename, kad artimiausia savarankiško užimtumo rėmimo priemonės atranka bus skelbiama 2021 metų rugpjūčio 18 dieną. Daugiau informacijos – čia.