You are currently viewing Parama iš esmės pakeitė jaunos fotografės gyvenimą

Parama iš esmės pakeitė jaunos fotografės gyvenimą

Atnaujinta 2020-10-06

Pandemija palietė daugybę savarankiškai dirbančių žmonių verslų. Karantino metu ir du mėnesius jam pasibaigus nemaža dalis jų kreipėsi į Užimtumo tarnybą dėl savarankiškai dirbančiojo išmokos. Taip pat paskelbta apie galimybę gauti iki 6980,50 Eur siekiančią subsidiją norintiems keisti ekonominės veiklos rūšį. Ja pasinaudojo ir Jorigė – fotografė bei komunikacijos specialistė iš Vilniaus.

„Visada daugiausiai dėmesio skyriau produktų ir paslaugų įvaizdžio fotosesijoms, gyvenimo būdo bei kelionių nuotraukoms. Fotografuodama omenyje turiu aiškų tikslą, kokią žinutę fotografijos galėtų perteikti. Kurdama vizualinį turinį taip pat padedu klientams formuoti ir individualią komunikacijos strategiją, pasirinkti tinkamiausius sprendimus sėkmingam fotografijų pritaikymui“, – apie savo veiklą pasakojo Jorigė.

Tačiau per pandemiją mergina susidūrė su sunkumais – naujų projektų užklausų kiekis sumažėjo. Dėl karantino nevyko renginiai, buvo ribojami susibūrimai ir kelionės – visa tai neleido organizuoti darbų taip, kaip buvo įprasta.

Idėją, kad reikėtų plėsti teikiamų paslaugų spektrą – kurti vaizdo siužetus, Jorigei pasufleravo jos klientai: „Pandemijos metu gerokai išaugo poreikis įvairius produktus ar paslaugas perkelti į virtualią erdvę. Greta mano teiktų fotografijos paslaugų klientai ėmė teirautis apie video formatą, kuris leistų suteikti daugiau ir įvairesnės informacijos atskirtyje likusioms auditorijoms. Tuo metu tokių paslaugų pasiūlyti negalėjau, todėl klientams tekdavo ieškoti kito specialisto“, – teigė ji.

Apie konkursą norintiems keisti veiklą (nebūtinai nutraukiant ankstesnę vykdytą) Jorigė sužinojo kvietimui jau prasidėjus. Susipažinusi su taisyklėmis per porą dienų ji surinko reikiamą informaciją ir pateikė paraišką. Didesnių sunkumų nekilo – taisyklės, pasak merginos, buvo aiškiai pateiktos konkurso aprašyme, o į iškilusius klausimus atsakė Užimtumo tarnybos darbuotojai.

Naujai jos veiklai vykdyti skirtas finansavimas siekia 6150 Eur. Už šiuos pinigus vilnietė įsigijo filmuojantį fotoaparatą, objektyvą bei nešiojamą kompiuterį, kuris puikiai tinka darbui su filmuota medžiaga. Jorigė džiaugiasi galėjusi taip greitai įsigyti naujai veiklai reikiamą techniką – investuojant savarankiškai šis procesas būtų užtrukęs gerokai ilgiau.

„Netrukus imsiuosi videografijos – kursiu vaizdo siužetus, kurie padės klientams išsamiau pristatyti savo paslaugas, jas patraukliai pateikti įvairiuose komunikacijos kanaluose. Tikiu, kad skaitmeninė komunikacija bus svarbi ir ateityje – karantino sąlygoti pokyčiai ima įsitvirtinti, o filmuoto turinio kiekis bei paklausa sparčiai auga“, – planais dalijosi Jorigė. Artimiausiu metu ji gilins vaizdo medžiagos kūrimo srities žinias, susipažins su naujos įrangos galimybėmis, parengs pavyzdinių darbų, kuriuos galėtų pristatyti klientams.

„Tikiuosi, kad nauja veikla padės pagerinti ir išlaikyti konkurencingą poziciją rinkoje – platesnis paslaugų ir įgūdžių spektras leis dalyvauti įvairesniuose projektuose, išlaikyti užimtumą net ir krizių metu“, – mintimis dalijosi Jorigė.

—————

Iš viso savarankiško užimtumo rėmimo keičiantiems ekonominės veiklos rūšį priemonės finansavimo sutartis pasirašė 1606 asmenys. Paraiškų vertės suma siekia 10396003,55 Eur.

Daugiausiai savarankiškai dirbančiųjų nusprendė pradėti šias naujas veiklas: fotografavimą, kino filmų, vaizdo filmų ir televizijos programų gamybą, pagamintų kino filmų, vaizdo filmų ir televizijos programų meninį apipavidalinimą, specializuotą projektavimo veiklą, automobilių ir lengvųjų variklinių transporto priemonių nuomą ir išperkamąją nuomą, reklamos agentūrų veiklą, kompiuterių programavimo veiklą, garso įrašymo ir muzikos įrašų leidybą.

Dažniausiai veikla buvo keičiama iš kino filmų, vaizdo filmų ir televizijos programų gamybos, fotografavimo veiklos, kirpyklų ir kitų grožio salonų veiklos, meninės kūrybos, scenos pastatymo veiklos, reklamos agentūrų veiklos, užsakomojo pardavimo paštu arba internetu, variklinių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklų.