You are currently viewing Norintiems tobulėti – nemokami Coursera.org kursai

Norintiems tobulėti – nemokami Coursera.org kursai

Atnaujinta 2020-08-04

Kai Užimtumo tarnyba liepą plačiai paskelbė žinią apie galimybę nemokamai mokytis prisiregistravus internetinių mokymų platformoje Coursera.org, į vyriausiojo specialisto Gyčio Raubūno administruojamą pašto dėžutę coursera.mokymai@uzt.lt ėmė kone kas minutę skrieti laiškai.

Paskutinėmis liepos dienomis vyras darbe užsibūdavo iki pavakario. Darbo netrūksta ir dabar: kiekvieno norinčio dalyvauti mokymuose duomenis – vardą, pavardę ir elektroninio pašto adresą – jis suveda į sistemą, kuri klientams išsiunčia pakvietimą tobulėti. Su Gyčiu kalbėjomės apie šią tūkstančius žmonių sudominusią galimybę ir iššūkius tvarkantis su paklausimų srautu.

Esate pagrindinis šios iniciatyvos koordinatorius. Kiek žmonių jau pareiškė norą mokytis Coursera.org platformoje? Iki kada registruotis gali nespėjusieji to padaryti?

Jau gavome per 7000 užklausų į Coursera.org kursams specialiai sukurtą dėžutę coursera.mokymai@uzt.lt. Pastaruoju metu per dieną sulaukiame nuo kelių šimtų paklausimų. Į beveik visus jau atsakyta, o kvietimų dar negavusieji jų sulauks artimiausiu metu.

Registracija į mokymus vyks iki rugsėjo 30 d. Dalyvauti kursuose nemokamai galima iki gruodžio 31-osios.

Norintieji mokytis nemokamai pateikia savo vardą ir pavardę elektroninio pašto adresu coursera.mokymai@uzt.lt, tuomet jiems atsiunčiamas kvietimas. Ką reikia daryti toliau?

Procesas labai paprastas – klientas, naudodamas kvietime pateiktą nuorodą, susikuria savo paskyrą Coursera.org svetainėje arba prisijungia su jau turima. Svarbiausia viską daryti naudojant kvietime pateiktą nuorodą, o ne eiti tiesiai į jų svetainę. Kai kas darė tokių klaidų, teko jiems paaiškinti. Mano patarimas: atidžiai ir iki galo skaitykite instrukcijas.

Susikūrus paskyrą arba prisijungus prie turimos, aktyvuojasi Užimtumo tarnybai skirti kursai, kurių yra apie 4000. Klientai visus juos gali klausyti nemokamai.

Kokia mokymų trukmė ir kaip jie vyksta?

Mokymai gali trukti nuo kelių iki kelių šimtų valandų. Jie vyksta nuotoliniu būdu ir yra įrašyti vaizdo bibliotekoje, todėl klientams prieinami bet kada ir bet kur. Išklausius kursą ir išlaikius baigiamąjį testą išduodamas sertifikatas.

Mokymo programų – daugiau nei 4000. Ko galima išmokti ir kokios programos yra populiariausios?

Patikėkite, ten galima mokytis labai daug ko: verslo, sveikatos apsaugos, informacinių technologijų, humanitarinių mokslų, kalbos, socialinio darbo ir įgūdžių.Temos yra labai įvairios ir jas visas galima rasti paprastai: prisijungę žmonės įveda norimas temas paieškos laukelyje arba spaudžia mygtuką explore. Pasirinkus norimą temą, visada rodomi geriausiai įvertinti kursai.

Populiariausi mokymai yra susiję su IT sektoriumi: programavimo kalbos, kibernetinis saugumas, įvairių programų kūrimas. Taip pat sukurta aktuali kolekcija, kurioje klientai gali pagilinti savo žinias, kaip kovoti su koronavirusu.

Kokiomis kalbomis vyksta mokymai?

Daugiausia kursų – anglų kalba, tačiau kai kurie jų yra išversti ir į kitas kalbas arba turi subtitrus. Užimtumo tarnyba yra sukūrusi specialią kolekciją, kurioje pateikiami kursai tik rusų kalba arba su rusų kalbos subtitrais.

Jūs pats dalyvavote Coursera.org mokymuose. Kokios patirtys?

Išklausiau kursą „Learning How to Learn: Powerful mental tools to help you master tough subjects“ ir turiu nusižiūrėjęs dar keletą kitų mokymų. Išklausytas kursas paliko didelį įspūdį ir jį labai rekomenduočiau žmonėms, kurie planuoja mokytis kažko naujo: sužinosite, kaip veikia smegenys, kokias klaidas darome mokydamiesi, kaip suformuoti naujus mokymosi įgūdžius tam, kad mokytis būtų lengviau.

Jau sukurta Coursera.org lietuvių gerbėjų grupė internete. Kodėl verta prie jos prisijungti?

Coursera.org fanų grupė – tai aktyvi bendraminčių bendruomenė, kuri kasdien diskutuoja skirtingomis temomis. Kviečiame prisijungti prie bendro pokalbio ir sužinoti Jums rūpimą informaciją apie Coursera.org mokymų platformą.

Tomo Kaunecko nuotr.