You are currently viewing Naujų klientų – kaip prieš karantiną

Naujų klientų – kaip prieš karantiną

Atnaujinta 2020-05-04

Praėjusią savaitę įregistruota mažiausiai darbo ieškančių asmenų – per darbo dieną vidutiniškai kreipėsi 1,1 tūkst. klientų, kaip įprastai iki karantino. Pirmą karantino savaitę – beveik 1,2 tūkst., antrą – 1,4 tūkst., trečią – 1,8 tūkst., ketvirtą – 1,9 tūkst., penktą – 1,5 tūkst., šeštąją kaip ir pirmąją – 1,2 tūkst.

Septintą karantino savaitę daugiausia registravosi nauji klientai, dirbę nekvalifikuotą darbą. Tarp darbo neturinčiųjų 4,5 proc. punkto augo įrengimų ir mašinų operatorių ir surinkėjų dalis, 2,7 proc. punkto mažėjo paslaugų sektoriaus darbuotojų ir pardavėjų skaičius.

Tarp naujų klientų mažiau registravosi iš apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, kitos aptarnavimo veiklos, profesinės, mokslinės ir techninės veiklos, žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo sektorių. Iš didmeninės ir mažmeninės prekybos bei apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veiklos sektorių besiregistruojančiųjų skaičius mažėjo po 0,8 proc. punkto.

Karantino laikotarpiu 22,4 proc. darbo ieškančių asmenų dirbo prekybos sektoriuje, kas penktas – apdirbamosios gamybos sektoriuje.

Šalies darbdaviai nuo kovo 16 d. iš viso pateikė 14,5 tūkst. darbo pasiūlymų.

Praėjusią savaitę darbdaviai įregistravo 4 tūkst. laisvų darbo vietų – tai beveik du kartus daugiau nei balandžio 20–26 d. Daugiau nei pusė darbo pasiūlymų – Šiaulių apskrityje, kur transporto įmonės įregistravo beveik 2 tūkst. laisvų darbo vietų tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojams arba vairuotojams ekspeditoriams. Tokia darbo vietų pasiūla stebina, nes kilusi COVID–19 pandemija sąlygojo ir transporto įmonių veiklos mažėjimą.

Daugiau laisvų darbo vietų pateikta Marijampolės, Utenos ir Tauragės apskrityse. Marijampolės apskrityje jos skirtos plataus profilio statybininkams, Utenos – pagalbiniams darbininkas ir nekvalifikuotiems sodininkystės bei daržininkystės ūkio darbininkams, Tauragės – kelio darbininkams ir pastolių statytojams.

Labiausiai darbo pasiūlymų daugėjo tik transporto ir saugojimo sektoriuje, šiek tiek daugiau darbo pasiūlymų meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo veiklos bei informacijos ir ryšių sektoriuose. Muziejai, atrakcionų parkai ieško darbininkų įvairiems darbams lauke ir viduje, tvarkai palaikyti. Visuose kituose sektoriuose darbo pasiūlymų mažėjo. Nuo karantino pradžios poreikis išliko pagalbiniams darbininkams ir valytojams.

Iki karantino per savaitę vidutiniškai buvo įdarbinama po 4,6 tūkst. darbo neturinčių asmenų. Nuo kovo 16 d. įdarbinimas sumažėjo daugiau kaip perpus – vidutiniškai 2,2 tūkst. per savaitę. Praėjusią savaitę padėta įsidarbinti 1,9 tūkst. asmenų – tai 7 proc. daugiau nei šeštąją.

Nuo kovo 16 d. tarpininkauta įdarbinant 13,6 tūkst. asmenų. Išaugo dirbančių pagal verslo liudijimus skaičius.

Užimtumo tarnybos duomenimis, gegužės 4 d. šalyje buvo registruota 197,4 tūkst. darbo neturinčių asmenų – tai sudarė 11,5 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų. Nuo karantino pradžios darbo ieškančių asmenų padaugėjo 36,9 tūkst. (22,9 proc.).

Išsamiau: „Savaitinė darbo rinkos apžvalga 2020 m. gegužės 4 d.“