You are currently viewing Naujas Užimtumo tarnybos partneris – Eurodesk Lietuva

Naujas Užimtumo tarnybos partneris – Eurodesk Lietuva

Atnaujinta 2021-04-29

Užimtumo tarnyba prisijungė prie Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) gretų. Tai didžiausia nevyriausybinė jaunimo draugija Lietuvoje, kuri administruoja Europos jaunimo informacinį tinklą Eurodesk Lietuva. Nauja partnerystė labiausiai siesis su Užimtumo tarnybos jaunimo darbo centrų veikla.

„Eurodesk Lietuva misija – teikti kokybišką ir patikrintą informaciją apie mobilumo Europoje galimybes: savanorystę, darbą, praktiką, stažuotes, studijas. Tinklas siekia užtikrinti šias paslaugas kuo platesniam Lietuvos jaunuolių ratui, todėl prie jo prisijungdama Užimtumo tarnyba taip pat prisideda prie europietiškos ir galimybėms atviros jaunimo kartos kūrimo“, – paaiškino Užimtumo tarnybos paslaugų jaunimui ir strateginių partnerysčių koordinatorė Lina Pečiulienė.

Įvertinę kliento individualią situaciją, Užimtumo tarnybos jaunimo darbo centrų specialistai jaunuolius nuo šiol informuos ir apie Eurodesk tinklo teikiamas paslaugas. Viena jų – Eurodesk koordinatorių konsultacijos, kurios jauniems žmonėms padeda susiorientuoti įvairiose gyvenimo situacijose ir skatina savarankišką sprendimų priėmimą. Tiesa, jaunuoliai su Eurodesk Lietuva darbuotojais pasitarti gali ir savo iniciatyva – raštu arba realios konsultacijos metu. Tinklo atstovai jaunimui taip pat organizuoja renginius, diskusijas, pristatymus, dirbtuves.

Be abejo,daug naudingos informacijos darbo, studijų, savanorystės, teisės, finansų, laisvalaikio ir kitomis temomis yra skelbiama Eurodesk Lietuva internetinėje svetainėje. Jos adresas – www.zinauviska.lt.

„Kadangi visoje Lietuvoje veikia 45 jaunimo darbo centrai, užtikrinsime plačią informacijos sklaidą apie Eurodesk tinklo veiklą bei mobilumo galimybes savo klientams. Taip pat tikimės, kad mūsų jaunimo darbo centrų specialistai ir naujieji partneriai sėkmingai keisis gerąja darbo su jaunimu patirtimi, lankysis vieni kitų organizuojamuose renginiuose bei dalinsis ekspertiniais patarimais su renginių dalyviais“, – pridūrė L. Pečiulienė.

Dar viena gera žinia jaunimo darbo centrų konsultantams – naujasis partneris jiems sudarys sąlygas ugdyti kompetencijas dalyvaujant Eurodesk organizuojamuose mokymuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Eurodesk informacijos tinklas veikia 36 Europos šalyse. Tinklo pagrindas – informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra remiamos jaunimo iniciatyvos bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas, savanorystė ir pan.) Europoje. Eurodesk paslaugos teikiamos nemokamai jaunimui, dirbantiems su jaunimu bei nevyriausybinėms organizacijoms ar įstaigoms, susijusioms su jaunimo veikla visose Eurodesk šalyse partnerėse.