You are currently viewing Nauja vilnietės profesija – šeimos verslo buhalterė

Nauja vilnietės profesija – šeimos verslo buhalterė

Atnaujinta 2021-05-28

Geriausių idėjų dažnai pamėtėja gyvenimiškos situacijos. Panašiai nutiko ir Eimantei Jarmalienei, kuri nusprendė tvarkyti šeimos verslo buhalterinę apskaitą ir taip prisidėti prie verslo vystymo. Tam vilnietei prireikė naujų kompetencijų, kurias įgyti padėjo Užimtumo tarnybos projektas „Jaunimo užimtumo skatinimas“ bei suteikta galimybė dalyvauti buhalterinės apskaitos pameistrystėje. Dar daugiau – pasibaigus šiai priemonei Eimantė buvo įdarbinta pagal darbo įgūdžių įgijimo programą.

„Buhalterine apskaita susidomėjau maždaug prieš dvejus metus, kai vyras pradėjo veiklą savo mažojoje bendrijoje ir atsirado poreikis teikti deklaracijas, susirasti informacijos apie mokesčius, jų mokėjimo ir taupymo niuansus. Nuo to laiko su vyru pradėjome kalbėti, kad būtų gerai baigti buhalterijos kursus“, – pasakojo Eimantė.

Šios kalbos virto realybe: jauna moteris jau 6 mėnesius dirba šeimos versle kartu su vyru. Toks karjeros posūkis buvo netikėtas ir pačiai Eimantei. „Neįsivaizdavau savęs dirbančios buhaltere. Karjerą dar mokykloje siejau su medicinos, sveikatos sritimis, kur slaugytoja dirbo mano mama. Turėdama jos palaikymą, įstojau į Visuomenės sveikatos studijų programą, bet po poros metų jas sustabdžiau ir pasukau verslo bei marketingo kryptimi“, – prisiminė E. Jarmalienė.

Pasiryžti mokytis buhalterinės apskaitos taip pat nebuvo lengva – sūnus tuo metu buvo visai mažas. Be to ir pačią Eimantę spaudė laikas: Tarnybos projektas „Jaunimo užimtumo skatinimas“ yra skirtas jaunuoliams iki 29 metų. Būtent tiek jai buvo tuo metu.  

Pasirinkimu moteris nenusivylė: „Pameistrystę Užimtumo tarnyboje vertinu puikiai, o ypač – jaunimo programą, kuri vyko prieš pradedant kursus. Nesitikėjau, kad galima sužinoti tiek daug naudingos praktinės informacijos – galėjau konsultuotis su teisininkais, psichologais ir motyvatoriais. Vilniuje vykę buhalterijos kursai taip pat pateisino lūkesčius: individualių pamokų su lektore metu sužinojau, ką reikėjo ir dar daugiau“, – įspūdžiais dalinosi ji. 

Paklausta, su kokiais iššūkiais susiduria darbe, Eimantė įvardijo, kad labiausiai čia reikia atidumo: mokesčių įstatymai keičiasi, o pokyčius reikia ne tik pastebėti, bet ir pritaikyti praktikoje. Kita vertus, priežastys džiaugtis savo darbu buhalterei atrodo kur kas reikšmingesnės – patogu derinti darbą ir šeimos laiką, turimos žinios padeda sutaupyti savame versle.

„Kiekvienam pradedančiajam buhalteriui linkiu kantrybės einant šiuo keliu. Nepaisant to, kad iš pradžių yra pakankamai painu, vėliau pamatysite, kiek daug praktinių, kasdienių ir naudingų dalykų apima buhalterija“, – sakė Eimantė.