You are currently viewing Nauja profesija tauragiškei padėjo rasti mėgstamą darbą

Nauja profesija tauragiškei padėjo rasti mėgstamą darbą

Atnaujinta 2021-06-16

Įsidarbinus mėgautis atliekama veikla pavyksta ne visada, o jei darbas vienoje ar kitoje srityje džiaugsmo neteikia ilgesnį laiką – verta pamąstyti apie persikvalifikavimą. Tokią galimybę Užimtumo tarnyba teikia ir savo klientams. Tarp jų – tauragiškė Solveiga, kuriai nauja virėjo specialybė padėjo rasti mėgstamą darbą.

„Nuo vaikystės man labai patinka gaminti, improvizuoti ir kurti naujus patiekalus virtuvėje, o būdama 9 metų iškepiau savo pirmąjį tortą. Tai buvo „Napoleonas“, – pasakojo jauna moteris. Todėl visai nenuostabu, kad baigusi pagrindinę mokyklą Solveiga buvo tvirtai apsisprendusi įgyti virėjo kvalifikaciją profesinio rengimo centre. Deja, tais metais nesusirinko šios specialybės grupė, o Solveigai buvo pasiūlyta tapti apdailininke.

Jauna moteris nusprendė nešvaistyti laiko veltui ir pabandyti mokytis. Tai pavyko sėkmingai: „Baigiau ir nesigailiu, nes tiek apdailininko, tiek virėjo profesijos turi kažką bendro – abi reikalauja kruopštumo, atidumo, o dabar esant poreikiui ir namą pasistatyčiau“, – juokavo ji.

Kita vertus, noras išpildyti seną svajonę niekur nedingo, todėl 2020 metų vasarą Solveiga kreipėsi į Užimtumo tarnybą dėl virėjo profesijos įgijimo. Viskas vyko sklandžiai, o ir besimokant laikas prabėgo taip greitai, kad tauragiškė nepajuto, kaip rankose laikė diplomą.

Naujos darbovietės paieškos taip pat neužtruko: Solveiga, lydėdama savo mamą į darbo pokalbį sušių bare „Šaukštelio studija“, ten įsidarbinti pasiprašė ir pati. Netrukus bus du mėnesiai, kai jos abi dirba lankomiausioje miestiečių vietoje. „Kolektyvas tikrai malonus, padeda, pataria, supranta, kad visų pirma reikia nuosekliai mokytis, nes kiekviena sušių rūšis turi savo gamybos būdą, vizualinį apipavidalinimą ir pateikimą“, – sakė jauna moteris.

Sušių baras siūlo 62 skirtingas sušių rūšis, todėl Solveiga dar turi daug ko išmokti. Iš pradžių ji gamino darbuotojų kolektyvui, kuris galėjo įvertinti jos žinias, išsakyti nuomonę, o būsimoji sušių meistrė – nejausdama įtampos įsigilinti į savo padarytas klaidas. „Šaukštelio studijos“ savininkė Justina džiaugėsi, kad jauni žmonės turi svajonę ir kryptingai, mažais žingsneliais eina jos link, o Solveiga yra motyvuota ir dega noru mokytis naujų patirčių.

„Manau, kad padedant Užimtumo tarnybai kiekvienas žmogus – jaunas ar pagyvenęs – turi galimybę siekti kažko daugiau. Kartais juokauju, kad dabar radau tokį darbą, kuris man yra lyg antri namai. Kolektyvas ir jo vadovė siekia, kad nebūtų tarpusavio nesutarimų, kad kiekvienam kolektyvo nariui dirbant nieko netrūktų. Čia visada stengiamasi dėl žmogaus: ne tik dėl kliento, bet ir dėl darbuotojo“, – atviravo mergina.

Ateityje Solveiga turi dar didesnių svajonių – ji labai norėtų įkurti savo restoraną. Tuo tarpu visiems, kurie dar tik planuoja profesinį kelią, tauragiškė siūlo atkreipti dėmesį į savo hobius. Tereikia pajausti tą „dirguliuką“ atliekant kokią nors veiklą, vis išbandyti kažką naujo ir kartais prisiversti tiesiog netingėti.