You are currently viewing Mugėje „Mokykis, dirbk ir gyvenk Klaipėdoje“ – rekordinis lankytojų skaičius

Mugėje „Mokykis, dirbk ir gyvenk Klaipėdoje“ – rekordinis lankytojų skaičius

Atnaujinta 2019-05-10

Gegužės 8 d. kultūros centre „Žvejų rūmai“ vykusi Užimtumo tarnybos mokslo ir darbo mugė „Mokykis, dirbk ir gyvenk Klaipėdoje“ subūrė didžiausias regiono mokymo įstaigas, darbdavius ir darbo galimybėmis besidominčius žmones – renginyje dalyvavo keli tūkstančiai lankytojų. Šiais metais tokia mugė uostamiestyje vyko jau penktąjį kartą.

„Jau tradicine tapusioje mokslo ir darbo mugėje šiemet dalyvavo rekordinis skaičius naujomis karjeros galimybėmis besidominčių klaipėdiečių ir darbdavių bei aukštųjų, profesinių mokyklų atstovų – kiekvienas dalyvavęs įsitikino, kad šiame mieste yra daug galimybių mokytis ir dirbti. Vienoje vietoje susitikusios įmonės ir mokymo įstaigos užmezgė naudingus kontaktus, pasikeitė informacija apie šiandien aktualių įgūdžių tobulinimą, darbdavių ir darbuotojų poreikius bei lūkesčius – ši patirtis itin svarbi plėtojant bendradarbiavimą tarp visų pusių ir sprendžiant darbo rinkos iššūkius“, – teigia Dangirutė Jurkuvienė, Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento direktorė.

Renginio metu daugiau nei 40 didžiausių Klaipėdos darbdavių pristatė naujausius darbo pasiūlymus, karjeros galimybes įmonėse ir čia pat kvietė išbandyti konkrečias darbo vietas. Pasak dalyvavusių darbdavių, toks renginys naudingas abiem pusėms – ir darbo ieškantiems asmenims, ir įmonėms.

„Mokslo ir darbo mugė išties šauni ir pagirtina iniciatyva: tai puiki galimybė įmonėms prisistatyti, o ieškantiems darbo bei jauniems žmonėms susipažinti su darbo rinkos pokyčiais. Tačiau svarbiausia, kad ir darbuotojas, ir įmonė gali atrasti vienas kitą čia ir dabar: per kelias valandas yra galimybė susitikti su žmogumi, pravesti darbo pokalbį ir nuspręsti, ar dirbame kartu, ar ne. Tikrai buvo naudinga dalyvauti, ateityje dalyvausime taip pat“, – sako kompanijos „Vingės logistika“ Personalo ir administracijos vadovė Asta Abromienė.

„Šiais metais nustebino labai didelis lankytojų skaičius – ir turintys darbą, ir bedarbiai domėjosi galimybėmis dirbti tolimųjų reisų vairuotoju ir profesionalo vairuotojo C, CE, D kategorijų teisės įgijimo tvarka. Renginio metu teikėme siūlymus dirbti ir mokytis, tad žmonės dažnai apsidžiaugdavo sužinoję, kad padedant Užimtumo tarnybai galėtų mokytis nemokamai ir mes jiems pasiūlytume darbą. Tikiu, kad šioje mugėje daug asmenų rado sau tinkamą darbą, nusprendė įgyti kvalifikaciją ar pradėti karjerą kitoje srityje“, – dalijasi įmonės „ADR logistika“ ir „LT respublikos vairavimo mokyklos“ direktorius Kęstutis Videikis.

„Džiaugiamės, kad buvome pakviesti dalyvauti: renginys puikiai suorganizuotas, susidomėjimas iš ieškančiųjų darbo buvo labai didelis ir atsakingas – visi ieškoję informacijos buvo pasiruošę, uždavė aktualių klausimų, su savimi turėjo gyvenimo aprašymus. Pagal susidomėjimą galima tvirtai sakyti, jog renginys pasisekęs ir naudingas buvo visoms šalims – ir Užimtumo tarnybai, ir darbdaviams, ir ieškantiems darbo. Reikia daugiau tokių iniciatyvų“, – teigia banko „Swedbank“ Padalinių tinklo departamento pardavimų vadybininkas Mantas Saltykovas.

Mugėje dalyvavo pramonės, paslaugų, informacinių technologijų, logistikos ir jūrinio sektoriaus įmonės, tokios kaip „Grigeo Klaipėda“, „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“, Klaipėdos baldai, Klaipėdos mediena, „Neo Group“, „Vakarų laivų gamykla“, „Vakarų medienos grupė“, „Swedbank“, „Lidl Lietuva“, „MAXIMA LT“, „Palink“, „Rimi Lietuva“, „Vingės logistika“, „Vlantana“, „DFDS Seaways“, „Limarko“, „Klasco“, Klaipėdos konteinerių terminalas, „Klaipėdos Smeltė“ ir kt.

Besidomintys mokymosi galimybėmis mugės dalyviai galėjo konsultuotis su aukštųjų ir profesinių mokyklų, mokymo centrų atstovais studijų pasirinkimo klausimais, sužinoti apie darbo rinkoje paklausių profesijų mokymo programas. Užimtumo tarnybos specialistai patarė darbo paieškos, įsidarbinimo, profesijos įgijimo, perkvalifikavimo klausimais, pristatė finansinės paramos įgyti profesiją, tobulinti darbo įgūdžius ar steigti naujas darbo vietas galimybes.