You are currently viewing Mergina, išmokusi suvaldyti vilkiką

Mergina, išmokusi suvaldyti vilkiką

Atnaujinta 2021-12-07

Norint įgyvendinti vaikystės svajonę, prireikia ne vienerių metų tam pasiryžti. Tuo įsitikino tauragiškė Evelina, dirbusi padavėja, sandėlio darbuotoja ir net kirpėja. Dabar ji  –  vilkiko vairuotoja.

„Lietuvoje besitęsiant karantinui užsiregistravau Užimtumo tarnyboje ir įdarbinimo konsultantei užsiminiau apie norą įgyti C ir CE vairuotojo kategorijas. Iš karto gavau pasiūlymą dalyvauti Europos sąjungos finansuojamame projekte „Jaunimo užimtumo skatinimas“ ir persikvalifikuoti,  –  sakė pašnekovė.

Evelina pasakoja, kad mokytis nebuvo sunku, nes turėjo tikslą: „Vilkiko ir lengvojo automobilio vairavimas gerokai skiriasi, bet man smagiau vairuoti sunkiasvorį: sėdi aukštai, matai platesnį vaizdą. Žinoma, atsidūrus pavojingoje situacijoje, reikia operatyviai nuspręsti, kokį veiksmą daryti. Labai svarbu jausti vilkiko gabaritus, nes netinkamai apskaičiavus  –  didelė tikimybė užstrigti, apgadinti kitą automobilį ar pastatą“.

Abejonė dėl visuomenės stereotipų  –  vienintelė kliūtis, trukdžiusi Evelinai vilkiko vairuotojos karjerą pradėti anksčiau. Tačiau, baigusi mokslus ji savarankiškai leidosi į vienuolikos savaičių kelionę po Europą. „Nuolat prisimindavau tas dienas, kai mano tėtis grįždavo iš reiso ir pasakodavo įvykusias istorijas kelyje. O kiek būdavo džiaugsmo ir laimės, kai aikštelėje galėdavau atsisėsti už didelės mašinos vairo“,  –  prisiminimais dalijasi pašnekovė, jau pati galėdama pasakoti savo istorijas.

Evelina pati pasikrauna ir išsikrauna vilkikų priekabas, o kroviniai  –  gėlės, kurias reikia pristatyti į mažų miestelių parduotuves, gėlių aukcionus ar fabrikus. Kelionių geografija apsiriboja Europa, bet yra gana plati: Danija, Olandija, Vokietija, Skandinavijos šalys.

Pašnekovė Lietuvoje kol kas sutiko tik dvi vilkikų vairuotojas, bet Europoje jų daugėja. „Jei nepatiks  –  nereikės gailėtis, kad nepabandėte. Juk viską finansavo Užimtumo tarnyba. Bet tokie iššūkiai leidžia atrasti save ir dirbti mėgstamą darbą“,  –  priduria Evelina, tikėdamasi sutikti daugiau kolegių ir Lietuvos keliuose.