You are currently viewing Kokius mokslus internetu dažniausiai renkasi lietuviai?

Kokius mokslus internetu dažniausiai renkasi lietuviai?

Atnaujinta 2020-11-05

45 467. Tiek kvietimų nuo birželio pradžios Užimtumo tarnyba išsiuntė norintiems nemokamai mokytis tarptautinėje platformoje Coursera.org. Tai – vienas geriausių rezultatų pasaulyje. Nespėjusieji baigti kursų tą padaryti galės iki gruodžio 31-osios. Tuo metu kai kurie gyventojai jau gali pasidžiaugti naujomis žiniomis ir kompetencijomis.

Štai Mantas iš Vilniaus baigė „Neuroninių tinklų ir gilaus mokymosi“ kursą, trukusį apie 2 savaites. Kurso metu vyras išmoko dirbtinio intelekto technologijos pagrindų ir net sukonstravo veikiantį neuroninį tinklą. „Dirbtinio intelekto sritis visada buvo mano aistra, tačiau pats tikriausiai niekada nebūčiau ryžęsis į ją investuoti. Tai geriausia iniciatyva iš Užimtumo tarnybos pusės šiuo visiems sudėtingu periodu“, – mintimis dalinosi Mantas.

Dviejų mokymosi programų sertifikatus – „Interneto svetainių kūrimas su „React“ ir „Serverio plėtra su „NodeJS“, „Express“ ir „MongoDB“ – jau yra gavusi Gerda iš Kauno. 80 valandų mokymams skyrusi moteris džiaugiasi rezultatu: „Kursų metu stipriai praplėčiau savo turėtas programavimo žinias. Jos man padės geriau atlikti savo darbą, o galbūt ateityje ir persikvalifikuoti į programuotojo poziciją. Ačiū už šią nuostabią galimybę!“ – džiaugėsi Gerda.

Vieną populiariausių programų tarp lietuvių – „Excel“ pagrindai verslui“ – pasirinko sostinėje gyvenanti Lina. Tai buvo pirmieji Linos nuotoliniai mokymai. Jie moteriai paliko tik teigiamus įspūdžius: „Neturėjau jokių žinių apie „Excel“, o štai dabar jau galiu dirbti su pagrindinėmis funkcijomis. Kurse informacija pateikiama labai aiškiai, ją papildo įdomūs vaizdo įrašai ir testai. Baigusi šiuos kursus, pradėjau kitus“, – sako Lina.

Vilnietis Erminas jau baigė mokymo programą „HTML, CSS ir „Javascript“ žiniatinklio kūrėjams“, o šiuo metu studijuoja dar dvi – „Daiktų interneto programavimas“ ir „Galios elektronika“. Pastarasis kursas vyrą įkvėpė šios srities žinių siekti ir ateityje: „Tai yra elektronikos inžinieriaus magistro lygio kursas, paimtas iš nuotolinės diplomo programos. Jis tinka mažai auditorijai, nes jame – labai daug aukštosios inžinerinės matematikos. Šis kursas mane paskatino netolimoje ateityje siekti „online“ diplomo“ – planais dalijosi Erminas.

———

Mokydamiesi platformoje Coursera.org šalies gyventojai praleido 184 874 valandas. Jie baigė 9 312 kursų. Mažiausiai vieną kursą pradėjo 23 636 asmenys.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvoje bent vieną Coursera.org kursą pradėjo daugiau nei 23 tūkstančiai gyventojų. Nekantriai laukiu, kol jie visi sėkmingai užbaigs pradėtus mokymus. Laiko tam liko iki šių metų pabaigos,“ – teigė „Coursera“ vyriausiasis patarėjas Chadas Pasha.

Daugiausiai lietuvių susidomėjimo sulaukė „Programavimas visiems (darbo pradžia su „Python“), „Excel“ pagrindai verslui“, „Kaip išmokti: priemonės įsisavinti sudėtingus dalykus“, „Dalykiniai el. laiškai anglų kalba“ ir „Geros savijautos mokslas“.

Registracija nemokamai mokytis platformoje Coursera.org baigėsi spalio 31 dieną.