You are currently viewing Klaipėdos rajone  – kompleksinės paslaugos neįgaliesiems

Klaipėdos rajone – kompleksinės paslaugos neįgaliesiems

Atnaujinta 2021-12-13

Įsivertinti tai, kad jau nuveikta ir ieškoti naujų bendradarbiavimo modelių – visa tai ir gerokai daugiau buvo aptarta susitikime uostamiestyje. Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento direktorė Jurgita Petraitienė ir Gargždų skyriaus vedėja Marta Seminavičienė pristatė darbo rinkos tendencijas šio rajono savivaldybės merui Broniui Markauskui ir jo kolegoms.

Ir išties – rajono savivaldybė džiaugtis turi kuo  –  gruodžio 1 d. duomenimis, registruotas nedarbas čia siekė 5,4 proc. ir buvo mažiausias visoje Lietuvoje. Tačiau tokiais atvejais lengviausia pastebėti, su kuo susiduria labiausiai pažeidžiamos socialinės grupės darbo rinkoje.

„Šiuo metu darbo ieško 125 rajono gyventojai, kuriems dėl įvairių sveikatos sutrikimų nustatytas ribotas darbingumas. Žmonės su negalia dažnai susiduria su diskriminacija, socialine atskirtimi todėl efektyvus visų institucijų bendradarbiavimas ypač svarbus teikiant individualizuotas ir kompleksines paslaugas, siekiant tvaraus užimtumo“,  –  sakė J.Petraitienė.

Nuo kitos savaitės Gargždų skyriuje pradės dirbti atvejo vadybininkė. Bendradarbiaudama su Klaipėdos rajono savivaldybės atstovais ir kitais socialiniais partneriais, ji padės riboto darbingumo asmenims integruotis darbo rinkoje. Šio skyriaus vedėja M.Seminavičienė džiaugėsi savivaldybės noru prisidėti prie bendro tikslo ir tikisi, kad ateityje bendradarbiavimas nenutrūks.

Viena naujausių Užimtumo tarnybos paslaugų ribotą darbingumą turintiems asmenims  –  lydimoji pagalba. Ji teikiama darbdavio ar neįgalaus asmens prašymu, siekiant užtikrinti įdarbinimo tvarumą. Teikiant šią paslaugą, asmeniui padedama rasti būdų, kaip išspręsti darbe kylančias problemas, dėl kurių asmuo gali netekti darbo.