You are currently viewing Klaipėdoje atleidžiamiems darbuotojams – geros naujienos

Klaipėdoje atleidžiamiems darbuotojams – geros naujienos

Atnaujinta 2021-06-02

Po „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“ pranešimo apie numatomą 435 darbuotojų atleidimą Užimtumo tarnyba turi ir optimistiškai nuteikiančių žinių. Didelę dalį šios įmonės personalo – iki 300 – norėtų įdarbinti naujas investuotojas. Su tokiu pasiūlymu sutiktų net 70 proc. Užimtumo tarnybos apklausoje dalyvavusių „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“ darbuotojų.

Vienas iš lemiančių veiksnių naujai įmonei plėsti gamybą Klaipėdoje – būtent UAB „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“ dirbusių asmenų turimos kompetencijos. Šiems darbuotojams neprireiktų papildomų mokymų.

„Naujas investuotojas susidomėjo galimybėmis atidaryti gamyklą Klaipėdoje. Sėkmingam įmonės startui reikėtų 200–300 darbuotojų. Kol kas investuotojas domisi tik „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“ dirbusiais asmenimis“, – teigė Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento direktorė Jurgita Petraitienė. 

Siekdama išsiaiškinti realius buvusių darbuotojų planus bei jų susidomėjimą darbu naujoje įmonėje, Užimtumo tarnyba atliko apklausą. Joje dalyvavo 317 asmenų, kurie iki 2021 metų gegužės 24 dienos buvo registruoti Užimtumo tarnyboje darbo neturinčio asmens statusu arba dar tik buvo registruojami. Šie asmenys UAB „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“ dirbo 2020 arba 2021 metais.

Iš 223 respondentų, kurie sutiktų dirbti potencialaus investuotojo gamykloje 144 (65 proc.) yra Klaipėdos miesto gyventojai, dar 54 (24 proc.) gyvena Klaipėdos rajone, likusieji 25 (11 proc.) – kitose savivaldybėse. Tarp jų daugiausiai – 68 proc. – dirbo laidų rinkinių formuotojais, o labiausiai pageidaujama pozicija naujoje įmonėje – operatoriaus surinkėjo (60 proc.).

176 apklausos dalyviai taip pat paminėjo, nuo kada galėtų įsidarbinti: 62 tai padarytų, kai tik įmonė pradės veiklą, 29 – birželį, 28 – rugsėjį, 26 – iškart, 25 – liepą, 6 – rugpjūtį. 30 (13 proc.) apklausos anketą užpildžiusių asmenų taip pat nurodė norintys dirbti nuo 8 iki 17 valandos.

Kai kurie respondentai atkreipė dėmesį, kad jiems yra reikalingas transportas nuvykti į darbą. Dar kiti šiuo metu negalėtų pradėti dirbti dėl rimtų priežasčių (ketina atlikti karinę tarnybą, laukiasi, prižiūri vaiką, atlieka praktiką), bet sutiktų dirbti, kai tik turės tam sąlygas. Dalyvių atsakymuose taip pat buvo išreikštas noras pretenduoti į kelias pozicijas, nebūtinai į konkrečią vieną.

Užimtumo tarnyba papildomai apklausė ir 60 šiuo metu iš „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“ dar neatleistų asmenų, kurie susidomėjo įsidarbinimo galimybėmis potencialaus investuotojo gamykloje. Tarp jų – daugiausiai dirbančių formuotojo (15 asmenų) ir brigadininko (13) pozicijose. 20 proc. apklaustųjų sutiktų pakeisti darbovietę iš karto.

Taip pat Užimtumo tarnyba yra gavusi 19 gyvenimo aprašymų iš dar neatleistų darbuotojų. Dauguma – proceso inžinieriai, 2 – mokymų koordinatoriai, 1 – informacinių technologijų specialistas, 1 – inžinierius technologas.

Galimybė dirbti naujo investuotojo įmonėje sudomino ne visus. Jiems Užimtumo tarnyba pateikė kitų darbdavių siūlomas laisvas darbo vietas, kontaktus. Šioms įmonės trūksta daugiau nei 100 darbuotojų.