You are currently viewing Gydančios žuvelės išskiria ir laimės hormonus

Gydančios žuvelės išskiria ir laimės hormonus

Atnaujinta 2021-04-27

Vis daugiau grožio procedūrų mėgėjų atranda naują vietą – žuvelių SPA studiją. Ji įsikūrusi Vytauto gatvėje, Biržuose, buvusiose „Vertimų biuro“ patalpose. Čia veikia Gretos Šereikienės grožio salonas. O žuvelių SPA studijoje darbuojasi jos mama Loreta Stapulionienė.

Įsikurti padėjo Užimtumo tarnyba

L. Stapulionienė pasakojo dvidešimt metų dirbusi Biržų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dispečere. Išėjusi į užtarnautą poilsį karininkė ieškojo, kuo užsiimti. Žuvelių SPA studiją, kurios yra populiarios kituose miestuose, ji sugalvojo įkurti jau prieš pirmąjį karantiną. Nors iš pradžių tai padaryti planavo savo jėgomis, vėliau gavo paramą – moteris dalyvavo Užimtumo tarnybos organizuojamame projekte pagal Savarankiško užimtumo rėmimo programą.

Moteris sakė, kad jos kabineto paslaugomis domisi ne tik Biržų, bet ir Panevėžio, Kupiškio, Rokiškio rajonų gyventojai. Atėjusios ir pasėdėjusios su žuvytėmis klietės eina į pedikiūro saloną arba masažuotis, nes žuvytės labai atpalaiduoja. Procedūroms registruojasi ir insultą patyrę, žvyneline sergantys žmonės.

Vadinamos turkiškomis žuvytėmis

Kabinete yra įrengtos dvi talpyklos, kuriose plaukioja žuvytės. Į vidų pastačius koją ar ranką, žuvytės apspinta ir kramto negyvas odos daleles.

Šios nepaprastos žuvytės vadinamos Garra Rufa arba žuvelėmis-daktarais. Taip pat – turkiškomis, nes daugiausia veisiasi šioje šalyje ir Jordanijos upėje bei šiaurės Sirijoje. Dauginamos ir pramoniniu būdu.

Žuvytės minta žmonių kojų ir rankų negyvomis odos ląstelėmis. Tai ne tik nepavojinga, dargi gali pagydyti sergančius žvyneline, psoriaze ir kitokiomis sunkiomis odos ligomis. Klinikiniai tyrimai parodė, jog šiomis ligomis sergančių žmonių odos būklė po procedūrų su žuvelėmis labai pagerėja.

Kodėl žuvelės jaučia potraukį kramsnoti pažeistą odą? Gyvūnijos pasaulyje tai nėra unikalus reiškinys. Nuo seno žinoma, kad mažesnieji padarėliai padeda didiesiems pasirūpinti higiena. Prižiūri odą, iš kailio išrenka parazitus, išvalo žaizdas ir pan. Žuvytės Garra Rufa – ne išimtis. Šios vandenų sanitarės rūpinasi didelių žuvų švara bei sveikata. Tačiau nevengia jos pagelbėti ir žmonėms.

Išskiria laimės hormonus

Procedūros metu žuvelės atlieka pėdų šveitimą, tad oda tampa švelnesnė ir lygesnė. Žuvelių mikromasažas pasiekia giliausius odos sluoksnius. Kramsnodamos negyvą odą, žuvelės su seilėmis išskiria ditranolio (antralino) turinčius fermentus, kurie skatina naujų odos ląstelių augimą.

Kutenimas, kuris juntamas tik įkišus pėdas į Garra Rufa žuvelių akvariumą, didina endorfinų, kitaip vadinamų laimės hormonais, išsiskyrimą. Žuvelės stimuliuoja pėdų akupunktūrinius taškus, kurie reguliuoja nervų sistemą, atpalaiduoja kojas ir sumažina nuovargį. Procedūra pašalina šiurkščią pėdų odą.

Biržų krašto laikraščio Šiaurės rytai” informacija